ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » پیچ و رولپلاک نما چیست؟
پیچ و رولپلاک نما چیست؟
biyanseo
#1 ارسال شده : 1399 اسفند شنبه, 09 22:10:37(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/12/09(UTC)
ارسالها: 3
امتیازات: 9
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

پیچ و رولپلاک نما برای هر ساختمانی بسیار مهم می باشد زیرا ساکنان و تمامی اشخاصی که از کنار ساختمان عبور می‌نمایند بدون اطلاع از این که سنگ نمای شما احتمال ریزش دارد در حال تردد می‌باشند و این خطر بسیار حایز اهمیت می‌باشد. دقت داشته باشید که‌ پیچ و رولپلاک نما بدون داربست بوده که میتوان به راحتی عملیات تعمیر و تعویض را در اسرع وقت انجام داد و از بروز حوادث ناگوار و اساسی دوری کرد. پیچ و رولپلاک نما با طناب راه حل مناسب برای جلوگیری از بروز حادثه ناشی از سقوط سنگ نما از ساختمان می‌باشد چرا که در مواقعی مشاهده شده ‌است که هنگام مواجه شدن با ریزش سنگ اشخاص مصدوم شده اند و یا کسانی که برای تعمیرات نما حاضر شده اند درگیر سقوط و خطرهای جبران ناپذیر گردیده اند. اما با برای پیچ و رولپلاک نما فارغ از داربست عملیات ایمن انجام خواهد شد.

 

در واقع با به کار گیری و نصب پیچ و رولپلاک نما شما می توانید از مخارج آتی خود پیشگیری نمایید و در بیشتر موارد صرفه جویی فرمایید. شما در سطح شهر ساختمان های متعددی را مشاهده کرده اید که برای نمای خود، چه برای تعمیر و ترمیم سنگ نما و چه برای رنگ نما از داربست استفاده کرده اند. نصب داربست علاوه بر داشتن اجاره و هزینه روزمره بسیار زیاد میتواند یک جلوه زشت برای ساختمان شما بسازد، به خصوص در شرایطی‌ که ساختمان اداری هم باشد و تردد در آن روزمره زیاد باشد.

 

در این حالت عبور و مرور بسیار سخت و آزار دهنده می‌شود البته اگر که پیچ و رولپلاک نما را بدون استفاده از داربست انجام دهید دیگر هیچ یک از این مسائل را نخواهید داشت. اما در اکثر اوقات از سنگ نمایی با کیفیت استفاده می شود که نما بایستی خواص و قابلیت جذب بتن را بخوبی داشته باشد و نکته حائز اهمیت، انجام عملیات اسکوپ می‌باشد که‌ این فعالیت در نماشویی پارسیان تهران در واقع مهار کردن سنگ با مفتول و شیار پشت سنگ می باشد. البته فقط مطمئن شدن از سفت بودن قرارگیری سنگ نما استفاده از پیچ و رولپلاک نما با طناب است.

 

پیچ و رولپلاک نما چیست؟

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در واقع به عملیاتی گفته می شود که بوسیله آن سنگ نمای به کار رفته در جلوی ساختمان را بوسیله انواع پیچ نما ، پیچ و مهره می‌کنند که‌ این عمل از شل شدن و افتادن سنگ ها در اثر اتفاقات متفاوت خودداری و حفظ می‌نماید. در تعریف پیچ و رولپلاک نما میتوان گفت که جنس آن از فلز و ضد زنگ می‌باشند چرا که در ‌حالتی که پیچ ها زنگ بزنند به مرور زمان شل شده و احتمال ریزش سنگ ها موجود هست.

 

این پیچ و رولپلاک نما برای ساختمان هایی که ارتفاع بالاتری دارا هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد به دلیل آن که در ساختمان های بلند سنگ های متعددی به کار رفته و خطر لق شدن و افتادن سنگ ها بسیار زیاد است. پیچ و رولپلاک نما به دو نحوه اجرا میگردد: طناب ، داربست. عوامل بسیار زیادی در انجام این عمل یعنی پیچ و رولپلاک کردن نما تاثیر بسزایی دارند که از جمله آن‌ها سنگ کار شده، ضخامت و مدل سنگ، رگه های سنگ و نوع دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته و فعالیت شده ‌است می‌باشد.

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » پیچ و رولپلاک نما چیست؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/107 ثانیه ایجاد شد.