ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » کمپکتور صفحه ایی چیست
کمپکتور صفحه ایی چیست
meysam
#1 ارسال شده : 1399 شهریور یکشنبه, 16 12:34:12(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/06/16(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

این دستگاه های فشرده ساز صفحه ای بر روی همان اصول کار می کنند که همتایان بزرگتر درام غلتکی آنها کار می کردند. دو معیار مهم - نیروی گریز از مرکز و فرکانس - که برای تولید نیروی تراکم مداوم با هم کار می کنند لازم است. نیروی گریز از مرکز همان چیزی است که قدرت را به تراکم صفحه می دهد و هنگامی ایجاد می شود که وزن در محفظه خارج از مرکز تراکم صفحه بچرخد و مقدار نیرویی را که از طریق صفحه به مواد منتقل می شود ، افزایش دهد.
فرکانس به سادگی به سرعت چرخش وزن قطعات جمع کننده صفحه اشاره می کند ، که در هر دقیقه با لرزش در دقیقه اندازه گیری می شود. ممکن است یک شخص فکر کند هرچه فرکانس بالاتر باشد ، نیروی تراکم بیشتر خواهد بود ، اما برعکس آن درست است. مدل های فرکانس پایین برای فشرده سازی لایه های متوسط ​​و ضخیم مواد ایده آل هستند ، در حالی که مدل های فرکانس بالاتر در فشرده سازی لایه های نازک مناسب هستند. درک چگونگی عملکرد کمپکتورهای صفحه فقط یک لایه از فرآیند انتخاب است. برای اطمینان از الگوی مناسب برای کار ، به ابعاد پروژه و مطالب فشرده شده نگاه عمیق تری بیندازید.


انواع کمپکتور

دو نوع کمپکتور وجود دارد: کمپکتور صفحه ای یا رو به جلو و کمپکتور قورباغه ای . کمپکتورهای صفحه ای رو به جلو به سمت جلو حرکت می کنند و در فشرده سازی خاک های دانه ای ، مانند شن یا ماسه ، در محدوده 20 تا 30 سانتیمتر عمل می کنند. این واحدها به طور معمول کوچک و سبک هستند ، بنابراین در کنار موانع و اطراف محوطه های کار سخت به راحتی می توانند مانور دهند. کمپکتورهای صفحه ای رو به جلو ، به آنها امکان می دهد لایه های نازک تری از مواد را جمع کنند و در عین حال خطر کم کاری بیش از حد را به حداقل برساند ، که می تواند بر تمامیت مواد تأثیر بگذارد. کمپکتورهای رو به جلو به سرعت در محدوده 1000 تا 3،200  در هر ساعت کار می کنند ، بنابراین آنها برای کارهای کوچکتر تعمیر و نگهداری در مسیرها و معابر مناسب هستند.
برخی از کمپکتور صفحه ای رو به جلو نیز علاوه بر خاک با سیستم ها و مخازن آب برای فشرده سازی آسفالت طراحی شده اند. این سیستم در حین کار ، آب را به صفحه منتقل می کند ، که خطر چسباندن آسفالت به صفحه را به حداقل می رساند و به تولید با کیفیت بالا کمک می کند.

لینک منبع

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » کمپکتور صفحه ایی چیست
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/032 ثانیه ایجاد شد.