ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها
آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها
mehrnosh111
#1 ارسال شده : 1399 مرداد چهارشنبه, 22 14:18:14(UTC)

رتبه: عضو

تاریخ عضویت: 1397/12/14(UTC)
ارسالها: 17
امتیازات: 54
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسالآسانسورها یکی از اجزای ساختمان‎های چند طبقه می‎باشند که از اجزای مختلفی تشکیل شده‎اند و کاربرد اصلی آنها آسان کردن جابجایی بین طبقات مختلف یک ساختمان چند طبقه می‎باشد. آسانسورها یکی از سیستم‎های پیچیده موجود در ساختمان‎ها می‎باشند که نیاز دارند به شکلی دوره‎ای مورد بازبینی قرار بگیرند و خدماتی در قالب خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور که توسط شرکت‎های معتبر ارائه می‎شود برروی آنها پیاده شود. جعبه رویزیون یکی از قطعاتی است که در این نوع سیستم‎ها به کار گرفته خواهد شد و وظایفی مشخص را برعهده دارد.

در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این قطعه در آسانسورها خواهیم پرداخت. در صورتی که تمایل دارید با انواع مختلفی این قطعه و نحوه عملکرد آن در این سیستم بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.جعبه رویزیوندر صورتی که بخواهیم تعریفی کلی از این قطعه که در آسانسورها ایفا نقش می‎کند ارائه دهیم می‎توان گفت جعبه رویزیون و کارکدک ارتباط دهنده اتصالات الکتریکی موجود برروی کابین آسانسور لوکس با تابلو کنترل آسانسور می‎باشد.

این قطعه یکی از قطعات اصلی موجود در این نوع سیستم‎ها می‎باشد که باید به شکلی دوره‎ای مورد بازبینی قرار گیرد و نحوه عملکرد آن بررسی شود. با توجه به این موضوع در زمان استفاده از خدمات سرویس کابین آسانسور در تهران از سرویس‎کار آسانسور خود بخواهید تا این قطعه را نیز مورد بررسی قرار دهد و موارد احتمالی را در قالب خدمات تعمیر آسانسور برطرف نماید. این قطعه در واقع زمانی فعال خواهد شد که توسط نصاب آسانسور برروی اتاقک آسانسور متصل شود. در این نوع جعبه‎ها ورودی‎ها و خروجی‎های مختلفی قرار گرفته است که از آنها برای متصل کردن این جعبه به تابلو فرمان اصلی آسانسور و همچنین کلیدهای شستی ‎های احضار کابین و طبقات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

با توجه به کارایی این قطعه نیاز است به شکلی دوره‎ای عملکرد آن مورد بررسی قرار گیرد و نیاز است در زمان دریافت خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور ساختمان از سرویس‎کار آسانسور خود بخواهید تا این قطعه را نیز بررسی کند. برروی این قطعه کلیدهایی در نظر گرفته شده است که سبب می‎شوند موارد پرکاربرد راحت‎تر در دسترس باشند و در هنگام ارائه خدمات سرویس کابین آسانسور سرویس‎کار به راحتی بتواند از آنها استفاده نماید.

از کلیدهایی که برروی این جعبه قرار گرفته‎اند می‎توان به کلید استپ، کلید حرکت به سمت بالا، کلید حرکت به سمت پائین، کلید خروج آسانسور از مدار سرویس دهی، کلید فعال کردن مجدد آسانسور و برگشتن به حالت نرمال و کلید روشنایی که در برخی از جعبه‎ها وجود دارد و پریز برق اشاره کرد.انواع جعبه رویزیوناز این قطعه انواع مختلفی در طراحی‎های مختلف وجود دارد که با توجه به نوع آسانسور از یکی از آنها استفاده خواهد شد. جعبه رویزیون دو مدل دارد که یکی از آنها ساده و دیگری کارکدک می‎باشد. در جعبه‎های ساده برای انتقال اطلاعات و دستورات دو تراول کابل از تابلو فرمان به طرف کابین کشیده خواهد شد که را ارتباطی کابین با تابلو فرمان آسانسور می‎باشند.

در صورتی که در نحوه عملکرد آسانسور خود هرگونه مشکلی را مشاهده کردید در طول خدمات تعمیر آسانسور خود از سرویسکار خود بخواهید تا عملکرد این قطعه را نیز مورد بررسی قرار دهد. همانطور که گفته شد جعبه رویزیون دارای ورودی‎ها و خروجی‎های مختلفی می‎باشد که هرکدام از آنها برای انجام وظیفه‎ای مشخص در ان تعبیه شده است که در صورت خرابی هرکدام از آنها و یا شل شدن اتصالات آن امکان دارد آسانسور به شکل درستی عمل نکند و یا کلا از دسترس خارج شود. بهتر است مطلب آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها-قسمت دوم را نیز مطالعه کنید.

توجه داشته باشید این سیستم از پیچیدگی بالایی برخوردار می‎باشد و برای بررسی و بازبینی آن نیاز است از افراد با تجربه استفاده شود.برای اطلاع از تعرفه تعمیر کابین آسانسور و نگهداری آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید.                                                              

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/038 ثانیه ایجاد شد.