ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » فتوّت و اخلاص شهيد مطهّرى رحمه الله‏
فتوّت و اخلاص شهيد مطهّرى رحمه الله‏
نسرین
#1 ارسال شده : 1390 دی یکشنبه, 25 08:40:38(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 189

تشکرها: 20 بار
16 تشکر دریافتی در 12 ارسال

در هر حال: نبوغ، ابتكار، خلّاقيّت و حسن سليقه ‏اى كه استاد -آیت الله  مکارم شیرازی -  در اين كتاب - فیلسوف نما ها -  از خود نشان داد، در حدّى است كه انديشمند مخلصى چون شهيد مطهّرى را- كه ميوه ‏اى است از همين شجره طيّبه و فرزانه ‏اى است از همين تبار- وا مى‏ دارد تا حجاب معاصرت را بِدَرَد و با دست خويش كتاب مزبور را به گروه نظارت بر كتاب سال معرّفى كند تا براى تشخيص كتاب سال، آن نيز مورد ملاحظه قرار گيرد. استاد - مکارم شیرازی - خود از اين فتوّت شهيد مطهرى چنين سخن مى‏ گويد: «اين نكته را هم بسيار لازم مى‏ دانم كه مطرح كنم: مرحوم شهيد مطهرى به من گفتند:من كتاب فيلسوف ‏نماها ى شما را چون پسنديدم به جمعيّت نظارت بر بهترين‏ كتاب‏هاى سال دادم (كه جمعى از اساتيد دانشگاهى بودند) من دلم مى ‏خواهد اين دانشگاهيان بدانند كه در حوزه‏ هاى علميّه ما، مغزهاى متفكّرى وجود دارد كه با بهترين مغزهاى متفكّر دانشگاهى رقابت مى‏ كنند. مرحوم شهيد مطهّرى اين كار را انجام داد و اين كتاب، در آن سال، به عنوان بهترين كتاب سال معرّفى شد و عالى‏ ترين جايزه به آن تعلّق گرفت و سال قبل از آن نيز كتاب اصول فلسفه (و روش رئاليسم) كه بحث‏ هاى استاد علّامه طباطبائى قدس سره و شهيد مطهرّى (رضوان اللّه عليه) بود، در اين مسابقه علمى شركت داده شده بود و برنده عالى ‏ترين جايزه شد.البتّه گروهى از روى عدم اطّلاع و عدم ريشه‏ يابى مسأله، مطالب بسيارى در اين‏باره گفتند».

حيات پر بركت، ص: 40

البته این مطلب با این عنوان به نظرم مناسب نیست اگه عنوان بهتری برای آن در نظر می گرفتند بهتر بود ، مطهری و تشویق طلبه های جوان و مستعد یا امثال آن

نسرین تصاویر زیر را ارسال کرده است:
آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سبحانی در دوران جوانی.jpg (44kb) تعداد دانلود 4 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
اگر یادتان بود باران گرفت ***دعایی به حال بیابان کنید
یاسین
#2 ارسال شده : 1390 دی یکشنبه, 25 10:45:55(UTC)

امتیازات: 9-
مکان: قم

تشکرها: 17 بار
6 تشکر دریافتی در 5 ارسال

نسرین نوشته است:

البته این مطلب با این عنوان به نظرم مناسب نیست اگه عنوان بهتری برای آن در نظر می گرفتند بهتر بود ، مطهری و تشویق طلبه های جوان و مستعد یا امثال آن

عنوان هر تاپیک را ارسال کننده اول مشخص می کنه که در اینجا ظاهرا شما هستید!!

نسرین
#3 ارسال شده : 1390 دی یکشنبه, 25 11:00:12(UTC)

امتیازات: 189

تشکرها: 20 بار
16 تشکر دریافتی در 12 ارسال

یاسین نوشته است:

عنوان هر تاپیک را ارسال کننده اول مشخص می کنه که در اینجا ظاهرا شما هستید!!

با سلام در کتاب " حیات با برکت "  عنوان "فتوّت و اخلاص شهيد مطهّرى رحمه الله " توسط ناشر یا مولف کتاب انتخاب شده بود ، ولی با توجه به متن حاضر به نظر من عنوان مناسب متن و محتوی نیست . بهر حال از نظرتون تشکر می کنم .

اگر یادتان بود باران گرفت ***دعایی به حال بیابان کنید
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » شهید مطهری از منظر دیگران » فتوّت و اخلاص شهيد مطهّرى رحمه الله‏
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/092 ثانیه ایجاد شد.