ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » احکام نگاه کردن به نامحرم
احکام نگاه کردن به نامحرم
sedmomen
#1 ارسال شده : 1388 دی یکشنبه, 13 14:36:26(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 1,640
Woman
مکان: ایران

تشکرها: 1 بار
47 تشکر دریافتی در 33 ارسال
سوالی که برای من پیش اومده و البته شاید برای شما هم پیش اومده باشه اینه که:
تلویزیون جمهوری اسلامی ایران با این که بنای این رو داره که طبق موازین اسلام برنامه هاشو نشون بده ولی این فیلمهایی که نشون میدن خیلیهاش غیر قابل توجیه هستن و خیلی از فیلمهای خارجی که نشون میدن بسیار افتضاح هستن.
گذشته از این مباحث که مسأله ای فراگیر هست و خوشحال میشم که همه بگن باید برای این معضل چکار کرد ولی سوالی که داشتم اینه که زنهایی که در اکثر سریالهای خارجی از تلویزیون نشون داده میشه بسیار بی حجاب هستن آیا برای ما مردهای مسلمان و شیعه درست هست که به این صحنه ها نگاه کنیم؟؟
نظر علما دین چیست؟؟؟
مـن ز خــــــود هــیچ ندارم که بدان فــــخـــــر کنم.***هر چه دارم همه از آل محمد (صلی الله علیه و آله) دارم.
azadi
#2 ارسال شده : 1388 دی یکشنبه, 13 15:34:36(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 866

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 9 ارسال
با سلام جواب ها بر اساس نظر آیت الله خامنه ای حفظه الله میباشند
س 1183: نگاه کردن به تصوير زن نامحرم و بدون پوشش چه حکمي دارد؟ نگاه کردن به صورت زن در تلويزيون چه حکمي دارد؟ آيا بين زن مسلمان و غيرمسلمان و بين پخش آن بطور مستقيم و يا غير مستقيم تفاوتي وجود دارد؟

ج: نگاه کردن به تصوير زن نامحرم، حکم نگاه کردن به خود زن نامحرم را ندارد، بنابراين اگر نگاه از روي لذّت نبوده و خوف افتادن به گناه نباشد و تصوير هم متعلّق به زن مسلماني که بيننده آن را مي‏شناسد نباشد، اشکال ندارد و بنابر احتياط واجب نبايد به تصوير زن نامحرم که بطور مستقيم از تلويزيون پخش مي‏شود، نگاه کرد ولي در پخش غيرمستقيم تلويزيوني اگر ريبة و خوف افتادن به گناه نباشد، نگاه کردن اشکال ندارد.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان (2)
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » احکام نگاه کردن به نامحرم
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/041 ثانیه ایجاد شد.