ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » ماهواره
ماهواره
محمدی
#1 ارسال شده : 1391 مرداد دوشنبه, 23 16:55:23(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1391/01/23(UTC)
ارسالها: 68
امتیازات: 210
Man

تشکرها: 1 بار
12 تشکر دریافتی در 9 ارسال

تمدن غربى اگر غربيان را مبتلا به خوردن مشروب و توجه به اعمال جنسى نموده است، به خاطر اين است كه غربى به ‏جاى «خويشتن ‏جويى» در پى نسيان و هدر ساختن «خويش» است‏.

(مجموعه‏ آثار استادشهيد مطهرى، ج‏2، ص:306 )

 

مضرات ماهواره:

خداوند در سوره الأعراف، آيات 138 تا 139 می فرماید:

وَ جاوَزْنا بِبَنِي إِسْرائِيلَ الْبَحْرَ فَأَتَوْا عَلى‏ قَوْمٍ يَعْكُفُونَ عَلى‏ أَصْنامٍ لَهُمْ قالُوا يا مُوسَى اجْعَلْ لَنا إِلهاً كَما لَهُمْ آلِهَةٌ قالَ إِنَّكُمْ قَوْمٌ تَجْهَلُونَ (138) إِنَّ هؤُلاءِ مُتَبَّرٌ ما هُمْ فِيهِ وَ باطِلٌ ما كانُوا يَعْمَلُونَ (139).

و بنى اسرائيل را از دريا گذرانديم، تا به قومى برخوردند كه بر پرستش بت ‏هاى خويش پايبند بودند، (با ديدن اين صحنه) گفتند: اى موسى! براى ما خدايى قرار بده، همان گونه كه براى اينان معبودها (و بت ‏هايى) است.

موسى گفت: براستى، شما گروهى نادان (و جهالت پيشه) هستيد.

 (موسى گفت:) همانا آنچه اين قوم در آنند (از كفر و شرك)، نابودشدنى است و آنچه انجام مى‏ دهند باطل است.

خوب است بدانیم که:

 اولا: دین ما برترین دین است چرا که کامل کننده احکام الهیست و خداوند در سوره آل ‏عمران آيه 85 فرموده است:

وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلامِ دِيناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخاسِرِينَ (85)

ترجمه:

و هر كس غير از اسلام دينى اختيار كند هرگز از وى پذيرفته نيست و او در آخرت از زيانكاران است.

پس آنچه دین به ما ارائه میدهد برایمان سودمند است و هر وسیله ای که ما را ترغیب به عملی بر خلاف دین نماید مضر و تباه کننده سرمایه و برهم زننده سعادت ابدیست.

ثانیا: آنچه امروز خوراک ماهواره هاست ترویج و تعلیم گناه است یعنی مقابله با تعالیم اسلامی در حالی که صلاح ما در پایبندی به چراغ سبزها و چراغ قرمزهاییست که دین مبین برایمان رقم زده است.

امروز سوغات ماهواره ها، انحراف از دین ، بی قید و بندی نسبت به اخلاق انسانی و تشویش اذهان است.

انسان با رفتن به سوی ماهواره، محیط خانه خود را به همان سمتی سوق می دهد که برنامه های ماهواره ای بر آن مبنا تدارک دیده شده است و غالبا برنامه ها در جهت ضد دین و اخلاق می باشد.

از جمله پیام هایی که این آیات برای ما بیان می کنند این است که:

محيط جبرآور نيست، ولى تأثيرگذار هست. «فَأَتَوْا عَلى‏ قَوْمٍ ...» پس تا در اعتقاد و ايمان قوى نشده ‏ايم، از محيط و فرهنگ فاسد دورى كنيم، زيرا گاهى مشاهده ‏ى يك صحنه از فيلم، عكس، ماهواره و يا اجتماع، چنان در انسان تأثيرگذار است كه تمام زحمات تربيتى رهبران را متزلزل و خراب مى ‏كند. زحماتی که سودش یعنی سعادت ابدی برای تربیت یافته است و با متزلزل شدن آن، ما را از سعادتمندی و عاقبت به خیری دور می سازد و ذلت و بدبختی برایمان به ارمغان می آورد.

پیام دیگر آیات مذکور این است که الگوپذيرى، تقليد و مدل ‏بردارى، از خصلت‏ هاى ما انسانهاست. «اجْعَلْ لَنا إِلهاً كَما لَهُمْ آلِهَةٌ». و هر کس بگوید برنامه های مخرب ماهواره ای هیچ تاثیری بر روح و روان من و خانواده ام ندارد سخت به اشتباه رفته است.

انسان چه بزرگ و چه کوچک وقتی اسیر کانال های مسموم ماهواره ای شد نوعی انس و علاقه در دلش ایجاد می شود و همین امر رفته رفته باعث می شود که مقلد شده و مطیع فرهنگی شود که ماهواره برایش به ارمغان آورده همان فرهنگی که مدیران آن با برنامه ریزی و هزینه های انسانی و مالی برای تهاجم و تخریب عقاید ما شبانه روز تلاش کرده اند گرچه از راه توپ و تانک و موشک، نتوانسته اند ما را تحت تاثیر فرهنگ بیمار خود قرار دهند اما امروز با زیرکی خاصی به راحتی توانسته اند در خانه های ما پایگاه محکمی را بنا کنند که ثمره آن تخریب عقائد و محفل گرم خانوادگیست و چه خوب گفته است آن سرهنگ محترمی که فرموده:

ماهواره پایگاه دشمن در خانه برای تخریب امنیت است.  و دشمن با پخش برنامه های منحرف از طریق ماهواره، آرامش خانواده ها را نشانه گرفته است که بعضی از افراد از روی بی اطلاعی این ابزار دشمن را وارد خانه های خود می کنند.

 پس خطرناک ترین وسیله برای تهاجم فرهنگی، ماهواره است که در اینجا به بعضی از موارد تخریبی آن اشاره می کنم:

1 - رواج بی بندو باری در خانواده ها

2 - مدگرایی و اعتقاد پیدا کردن به خرافه پرستی

3 - رسومات و رفتارهای غیر اصولی و مشکل ساز

4 - بروز مشکلات شخصیتی در مورد دختران جوانی که بدون کنترل پدر و مادر از ماهواره و اینترنت استفاده می کنند واز بین بردن حریم های بین افراد خانواده در نسل جوانی که از اینترنت و ماهواره استفاده می کنند.

5 - تعلیم گناه

6 - ترویج گناه

7 - القاء شبهه برای انحراف از راه حق

8 - تثبیت بی غیرتی در مرد و بی عفتی در زن     

1 کاربر از محمدی برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
ساده دل در تاریخ 1392/05/06(UTC)
دل آرام
#2 ارسال شده : 1391 مرداد ﺳﻪشنبه, 24 17:05:06(UTC)

رتبه: مدیر

تاریخ عضویت: 1388/11/20(UTC)
ارسالها: 351
امتیازات: 510
Man
مکان: باجک

تشکرها: 9 بار
36 تشکر دریافتی در 32 ارسال

ممنون از پست خوبتان اما متاسفانه دور از واقعیت جامعه است و دلیلش هم این است که بسیار کلی صحبت کردید و برای ماهواره به کلیتی که دارد برای کل جامعه با همه افراد لیستی از مضرات آورده اید.

ماهواره هم مثل هر وسیله ی دیگری می تواند استفاده خوب و بد داشته باشد. امروز متدینین هم از ماهواره استفاده می کنند و شما نمی توانید به همین کلیت همه را متهم به بی عفتی و .... بکنید.

موفق باشید


یک عمر گذشت و سروسامان نگرفتیم

ای کاش فقط بی سروسامان تو بودیم


yuzarsif
#3 ارسال شده : 1392 ارديبهشت چهارشنبه, 18 15:50:22(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/10/23(UTC)
ارسالها: 260
امتیازات: 72

تشکرها: 0 بار
6 تشکر دریافتی در 6 ارسال

دل آرام نوشته است:

ممنون از پست خوبتان اما متاسفانه دور از واقعیت جامعه است و دلیلش هم این است که بسیار کلی صحبت کردید و برای ماهواره به کلیتی که دارد برای کل جامعه با همه افراد لیستی از مضرات آورده اید.

ماهواره هم مثل هر وسیله ی دیگری می تواند استفاده خوب و بد داشته باشد. امروز متدینین هم از ماهواره استفاده می کنند و شما نمی توانید به همین کلیت همه را متهم به بی عفتی و .... بکنید.

موفق باشید

 

به نظر بنده دل آرام خوب گقتند اگر به مضرات فکر کنید همین اینترنت مضرات اش بیشتر از ماهواره است خوب دراین صورت از اینترنت و ماشین و تلوزیون و خیلی چیزهای دیگر استفاده نکنی چون ممکن است استفاده نادرست بشه امیدوارم یک مقدار واقع بینانه به قضایا فکر کنیم   امیدوارم خداوند نور علم را در قلب ما جا دهد

ثابت
#4 ارسال شده : 1392 تير دوشنبه, 03 23:06:45(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1390/06/17(UTC)
ارسالها: 8
امتیازات: 24
مکان: ایران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

دل آرام نوشته است:

... امروز متدینین هم از ماهواره استفاده می کنند و شما نمی توانید به همین کلیت همه را متهم به بی عفتی و .... بکنید.

ولی به نظر من "محمدی" کسی را به بی عفتی متهم نکرده، بلکه به صورت ساده به بعضی از ضرر های ماهواره اشاره کرده.

برنامه های متنوع ماهواره ای معمولا توسط مجموعه های مختلفی تهیه می شه که نه تنها توجهی به اخلاق و معارف دینی ندارند، بلکه به دلایل مختلف، ارزش های دینی را ندیده گرفته و یا خلاف آن را ترویج می کنند، گرچه اثرات منفی این فیلم ها و برنامه ها در برخی موضوعات، با اندکی توجه برای اکثر افراد معلوم است ولی در موارد زیادی، پیچیده و نامرئی اثر می کنند. 

yuzarsif نوشته است:

.... اگر به مضرات فکر کنید همین اینترنت مضرات اش بیشتر از ماهواره است خوب دراین صورت از اینترنت و ماشین و تلوزیون و خیلی چیزهای دیگر استفاده نکنی چون ممکن است استفاده نادرست بشه امیدوارم یک مقدار واقع بینانه به قضایا فکر کنیم   امیدوارم خداوند نور علم را در قلب ما جا دهد

یوزارسیف عزیز چند مورد را در کنار هم نام بردند ولی به نظرم مقایسه اینها با هم درست نیست زیرا نه میزان منفعت اون ها در شرایط فعلی با هم قابل مقایسه است و نه ضرر اون ها، به طور مشخص اثرات حضور کانال های ماهواره ای در خانه های ما قابل مقایسه با ماشین و تلوزیون و... حتی اینترنت "فعلی" نیست.

این مهم است که اثر غالب یک وسیله مثبت است و یا مخرب علاوه اینکه باید توجه داشت میزان خطر احتمالی در چه حد است.

اگر ما با وسیله ای روبرو باشیم که:

- به علت جاذبه آن مورد استفاده زیاد قرار می گیرد.

- اثر گذاری آن در اخلاق و افکار و شیوه زندگی خانواده ها بسیار قابل توجه است.

- درصد آثار مفید آن در مقایسه با حجم انبوه تولیدات نامطلوب بسیار پایین است.

- حجم انتقال اطلاعات آن یک طرفه و غیر قابل مقایسه با دیگر ارتباطات است.

- قابلیت جهت دهی فرهنگی و سیاسی بالایی دارد.

- عمده مراکز تولید و پخش آن در دست مراکز صهیونیست و وابسته به غرب و فرهنگ غرب است و ...

در این صورت برای باز کردن درب خانه های خود بر روی این جریان هزار رنگ با لایه های آلوده آشکار و پنهان، چه نظری دارید؟ 

ساده دل
#5 ارسال شده : 1392 مرداد یکشنبه, 06 11:50:57(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1392/05/06(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3
مکان: تهران

تشکرها: 1 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

به نام خدا

سلام

قیاس بین اینترنت و ماهواره به این شکل که دوستان انجام داده اند که "ماهواره هم مثل هر وسیله ی دیگری می تواند استفاده خوب و بد داشته باشد. امروز متدینین هم از ماهواره استفاده می کنند و شما نمی توانید به همین کلیت همه را متهم به بی عفتی و .... بکنید. " اصلا صحیح نیست! چرا؟

چون فرض اینکه ماهواره مثل هر وسیله دیگری است، کاملا غلط است! این دست از متدینین اگر قادر به دریافت برنامه های تلویزیونی از طریق گیرنده دیجیتال باشند ولی باز هم از دیش ماهواره استفاده میکنند، یقینا باید به دینداریشان که اگر ساکن ایران باشند، شک عمیق کرد!

حضور ماهواره در منزل مثل گرفتن جام زهر مهلک شیرینی در دست است و حال آنکه اینتر نت مثل چاقوی آشپزخانه است! ماهواره جام زهری است که دارنده آن از زهر بودنش خبری ندارد و فقط شیرینی آن چون به مذاق نفس و غرایز جنسی می چسبد، مقبول نفس قرار میگیرد. ماهواره جام زهر بدون پادزهری است که کارش فقط کشتن است چه در دست یک کودک باشد و چه در دست یک انسان بالغ تحصیلکرده! و انسان فقط بین خوردن (نگاه کردن ماهواره) و نخوردن (نگاه نکردن) آن مختار است! و این جام زهر هیچ استفاده دیگری ندارد. (برای لحظاتی ریخته شدن پودر سیانور را بر روی پوست عرق کرده خود تصور کنید، ماهواره نیز با روح انسان همین میکند که زهر با جسم آدمی میکند!)

اما اینتر نت همچون چاقوی آشپز خانه ای است که باید به دست اهلش بیافتد (حال آنکه اصلا چنین قیاسی برای جام زهر کشنده متصور نیست و ربطی به اهلیت استفاده کننده ندارد!)، چطور؟

کارد آشپزخانه اگر به دست آشپز (فرد اهل و آگاه) باشد، همیشه از آن برای سود رساندن به خود و دیگران استفاده میکند و اگر به دست کودک نادانی (فرد نا اهل) بیافتد دو حالت ممکن است رخ دهد یا همان کار آشپز را ادامه میدهد یا آنکه از آن به عنوان آلت قتل خود یا دیگران استفاده میکند.

امیدوارم که نگویید برنامه های بدش را نگاه نمیکنیم! شما چند تا شبکه مفید ماهواره ای را میتوانید نام ببرید که قصدشان فی سبیل الله جهت هدایت شماست؟!

از بین چندین هزار شبکه ماهواره ای ، فقط بیش از دو هزار شبکه با برنامه های غیر اخلاقی در ایران قابل دریافتند و شبکه های مفید ماهواره ای قابل دریافت در ایران به چند ده شبکه هم نمیرسد و آنها که قابل دریافتند اصلا فارسی زبان نیستند!! (ببینید شبکه های غیر اخلاقی به هر زبان و لهجه ای که باشند، فقط با تصاویر مستهجن که باب میل نفس اماره است و نیاز به ترجمه ندارند میتوانند بدترین ضربه را بزنند، چون زبان غریزه یک زبان ثابت و مشترک و بین المللی بین انسانهاست)

حال اگر جام زهر باشد، استفاده ای جز کشتن انسان ندارد، آیا باز هم این دو را یکی میدانید؟!

یا حق

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان (2)
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » ماهواره
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/083 ثانیه ایجاد شد.