ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » آثار و عوارض فيلم هاي مبتذل چيست؟
آثار و عوارض فيلم هاي مبتذل چيست؟
شبهه افکن
#1 ارسال شده : 1388 اسفند پنجشنبه, 20 15:45:42(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/12/20(UTC)
ارسالها: 32
امتیازات: 36-
Woman

تشکرها: 3 بار
2 تشکر دریافتی در 2 ارسال
آثار و عوارض فيلم هاي مبتذل چيست؟
yuzarsif
#2 ارسال شده : 1388 اسفند جمعه, 21 01:31:08(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/10/23(UTC)
ارسالها: 260
امتیازات: 72

تشکرها: 0 بار
6 تشکر دریافتی در 6 ارسال
شبهه افکن نوشته است:
آثار و عوارض فيلم هاي مبتذل چيست؟
افتادن به ورطه گناه ،تباهی زندگی ،دنیا ،اخرت
مریم
#3 ارسال شده : 1388 اسفند یکشنبه, 23 13:52:38(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1388/12/09(UTC)
ارسالها: 129
امتیازات: 263

تشکرها: 6 بار
7 تشکر دریافتی در 4 ارسال

آن چه در دين مبين اسلام تجويز يا تحريم شده، مصلحت يا مفسده اي براي فرد يا براي جامعه داشته است.
آثار مخرّب ديدن تصاوير مستهجن و مهيّج و موسيقي هاي تحريك كننده بر كسي مخفي نيست، زيرا:
1- باعث تحريك اعصاب و اختلال حواس مي شود. ضعف اعصاب و ايجاد هيجانات روحي و مغزي گاهي به حمله و خفقان قلبي منجر مي شودو باعث سكته و مرگ ناگهاني مي گردد
2-دكتر ولف آدلر پرفسور دانشگاه كلمبيا مي گويد: بهترين و دلكش ترين نواهاي موسيقي شوم ترين آثار را روي سلسلة اعصاب انسان باقي مي گذارد
3- اصولاً شنيدن موسيقي و ديدن فيلم هاي تحريك كننده، در اعصاب يك نوع اثر تخدري ايجاد مي كند و گاهي آن چنان شديد است كه شنونده را مانند افراد بهت زده مي سازد. لذّت فوق العاده اي كه افرا از آن مي برند از همين اثر تخديري است و باعث زيان هاي فراوان مي شود.
4_ ضررهاي اقتصادي: هزينه هاي سنگنيي كه امروزه خرج كنسرت هاي موسيقي و مجالس شهوت راني و فيلم هاي مبتذل مي شود ضربة جبران ناپذيري به اقتصاد خانواده ها و جامعه وارد مي كند. مخارج يك مجلس رقص يا يك ساعت آوازه خواني در برخي مجالس عيش و نوش، به مراتب بالاتر از حقوق ماهيانة يك استاد دانشاگاه است. اخيراً در روزنامه ها نوشتند كه يك كنسرت موسيقي در يك شهر متجاوز از چهل ميليون تومان خرج برداشته است، در حالي كه مي توان اين پولها را خرج ازدواج جوانان و رسيدگي به وضع مسكن آنان نمود، يا به فقرا و مستمندان رسيدگي كرد، براي مدرسه سازي و ديگر كارهاي عام المنفعه هزينه كرد.
5_ ضرر هاي اخلاقي: اگر روي هم مجالس موسيقي و ديدن فيل ها و عكس هاي مستهجن را از نظر زيان هاي فردي و اجتماعي كه دارد حساب كنيم و گناهان و آلودگي هايي را كه در اين مجالس برگزار مي شود به حساب آوريم، مي فهميم موسيقي چه سهم بزرگي به وجود آوردن ناپسندي ها و پليدي ها دارد. نيز در مي يابيم چگونه موسيقي و فيلم ها با نغمه ها و جلوه هاي دلرباي خود لطمه هاي دلخراش و وحشيانه اي به اخلاق و دين و فضيلت مي زند. در نتيجه روحيةرحم و مروت، حيا و عفت، امانت، برادري، مجد و عظمت، كوشش و فعاليت، مبارزه و استقامت در راه هدف را به دست فراموشي مي سپارد.
6- دوري از خدا: اساس سعادت ها ياد خدا است. هر قدر توجه به خدا در اجتماعات بيشتر باشد مردم به سعادت واقعي نزديكتر مي شوند و از انحرافات و طغيان ها دورتر مي گردند،اما هر قدر توجه به خدا در اجتماعات بيشتر باشد مردم به سعادت واقعي نزديكتر مي شوند و از انحرافات و طغيان ها دورتر مي گردند، اما هر قدر توجه به پروردگار كم شود، مردم از سعادت دور و به درندگي و وحشگيري نزديك تر مي گردند. چون موسيقي و مناظر مهيج در غافل ساختن مردم از خدا نقش بسيار مؤثري دارد از اين رو از نظر اسلام حرام و گناه شمرده شده است تا مردم آلوده نشوند و با پرهيز از آن و توجه به خدا و معنويات هميشه زندگي سعادتمندانه اي داشته باشند.

ماخذ:مرکز پاسخگويي دفتر تبليغات اسلامي
بی بی نیوز
#4 ارسال شده : 1391 خرداد ﺳﻪشنبه, 09 11:53:07(UTC)

رتبه: عضو فعال

تاریخ عضویت: 1389/03/03(UTC)
ارسالها: 93
امتیازات: 175
مکان: شانزالیزه

تشکرها: 0 بار
5 تشکر دریافتی در 5 ارسال

دکتر "استراچر" متخصص علم برانگیختگی جنسی که بر روی تاثیر فیلم های مستهجن بر جوانان تحقیق می کند گفت: «در طی تحقیقاتم، زمانی که از افراد می خواستم تا اولین تجربه خود را از فیلم سکس بیاد بیاورند، آنها اکثر اعلام می کردند که این تصاویر را بطور تصادفی و غیر عمدی در اینترنت مشاهده کردند و اصلا نمی خواستند این تصاویر را ببینند»

وی گفت: «بیشتر جوانان امروزه قربانیان اینترنت هستند و علاوه بر سایت های حرفه ای مخصوص به مسائل ابتذال جنسی، بیشتر جوانان نیز برای شوخی هم که شده تصاویر جنسی را به عناوین مجاز برای دوستان خود ارسال کرده و شخص ناخواسته بعد از بازکردن ایمیل با تصویر مبتذل روبرو شده و دچار اختلالات مغزی می شود که در نهایت او را به سمت هرزگی و دیدن دوباره این گونه فیلم ها و تصاویر هدایت و جذب می کند.

شما نمی توانید بعضی چیزها را ببینید ولی آنها به این راحتی پاک نمی شوند و به صورت یک خالکوبی در مغزتان حک می شوند و در نهایت شوک بسیار قوی را بر کل سیستم بدنتان وارد می کنند. آنها بعد از گذشت سال ها به قدری اولین تصاویر مبتذل و جزئیات آن را به یاد می آورند که اگر از آنها تصاویر مبتذل جدید را بپرسی این قدر دقیق یادشان نمانده است».

وی گفت: « دسترسی آسان به فیلم های مبتذل باعث ایجاد نسلی در آینده از جوانان می شود که به مسائل جنسی به عنوان یک ابزاری برای سرگرمی می نگرند و ۸۰ درصد کودکانی که برای اولین بار این تصاویر را می بینند به کسی این موضوع را نمی گویند و با ادامه تحریک آنها به دیدن این تصاویر بیشتر از لحاظ ارتباط اجتماعی منزوی می شوند».

شایان ذکر است که تحقیقات حاکی از این است که دیدن تصاویر و فیلم های مبتذل باعث تسریع در ایجاد ارتباط جنسی شده و تاثیر بدی در اولین تجربه جنسی با همسر آینده فرد می گذارد.
در حال حاضر اکثر والدین غربی بر علیه فیلم ها و تصاویر مبتذل در اینترنت اعتراض کرده اند و خواستار فیلتر گذاری بر روی چنین سایت هایی هستند.

نقل از سایت خبری شفاف

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان (2)
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » آثار و عوارض فيلم هاي مبتذل چيست؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/046 ثانیه ایجاد شد.