ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » حضرت امام حسین (ع) و محرم و صفر » توصیه های پیامبر اعظم
توصیه های پیامبر اعظم
شیدا
#1 ارسال شده : 1390 دی پنجشنبه, 29 11:46:08(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 205
Woman
مکان: تهران

تشکرها: 29 بار
20 تشکر دریافتی در 18 ارسال

السلام علیک یا رسول الله

سلام من هم به مناسبت رحلت رسول اکرم تاپیکی با عنوان "توصیه های نبی مکرم اسلام" ایجاد کردم دوستان مطالب خودشون رو درذیل این تاپیک درج کنند .

توصیه های به مبلغان

استاد مرتضی مطهری در بخشی از کتاب آشنایی با قرآن می فرمایند :

در دستورهاى پيغمبر اكرم نقل كرده اند كه وقتى مبلغ به اطراف و اكناف مى فرستاد توصيه ها به آنها مى كرد . از آن جمله وقتى معاذ بن جبل را به يمن فرستاد ، وقت رفتن ، اين چند جمله را به او فرمود : (( بشر و لا تنفر ، يسر و لا تعسر )) به مردم نويد بده ، بشارت بده ، مردم را تشويق كن ، نترسان ، طورى اسلام را براى مردم بيان نكن كه از آن وحشت كنند ، آنقدر سخت و مشكل براى مردم بيان نكن كه از اول بگويند چه كار سختى ! مطلب را طورى بگو كه بفهمند تو اصلا چيز خوب برايشان آورده اى و شوق و رغبتشان به سوى آن تحريك بشود . (( يسر و لا تعسر )) در كارها آسان بگير ، سخت نگير .....

شیدا تصاویر زیر را ارسال کرده است:
پیامبر محمد صلوات الله.jpg (193kb) تعداد دانلود 1 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
نگین
#2 ارسال شده : 1390 دی پنجشنبه, 29 11:59:56(UTC)

امتیازات: 577
Woman
مکان: کرج

تشکرها: 23 بار
12 تشکر دریافتی در 11 ارسال

توصیه به عمل صالح

ضمن تشکر از دوست خوبم شیدا من هم توصیه ای از نبی مکرم اسلام به دوستان  تقدیم می کنم امیدوارم بتونیم  به این سفارشات عمل کنیم ؛ علامه مطهری ( ره ) در ضمن مطالبی از کتاب ارزشمند " احیای تفکر اسلامی " می فرمایند :

رسول اكرم صلى الله عليه وآله وسلم در روزهاى اول بعثتشان كه آيه نازل شد : و انذر عشيرتك الاقربين (سوره شعرا ، آيه 214  ) . بنى هاشم را جمع كرد و فرمود : بنى هاشم ! بنى عبدالمطلب ! نبينم كه در روز قيامت مردم ديگر بيايند در محضر عدل پروردگار با توشه عمل صالح ولى شما بيائيد و اتكالتان به من باشد و بگوئيد پيغمبر از ما است كه اين به حالتان فايده نخواهد بخشيد ، و از اين بالاتر در روايت است كه پيغمبر اكرم صلى الله عليه وآله وسلم رو مى كند به يگانه فرزند عزيزش وجود مقدس صديقه طاهره سلام الله عليها آن كسى كه درباره اش مى گويد بضعة منى ، او پاره جگر من است و مى گويد : يا فاطمة اعملى بنفسك ، دختركم خودت براى خودت عمل كن انى لا اغنى عنك شيئا من به درد تو نمى خورم ، از انتسابت با من كارى ساخته نيست ، تعليمات مرا بپذير و دستورات مرا عمل كن ، مگو پدرم پيغمبر است پدرم پيغمبر است ، به دردت نمى خورد ، به دستور پدرت عمل كردن به دردت مى خورد .

روشن فکر
#3 ارسال شده : 1390 بهمن شنبه, 01 09:02:23(UTC)

امتیازات: 112-
Man

تشکرها: 19 بار
6 تشکر دریافتی در 4 ارسال

رحلت رسول مکرم اسلام  تسلیت باد

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » حضرت امام حسین (ع) و محرم و صفر » توصیه های پیامبر اعظم
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/156 ثانیه ایجاد شد.