ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » راستان 6:جوان آشفته حال .....
راستان 6:جوان آشفته حال .....
azadi
#1 ارسال شده : 1388 دی چهارشنبه, 23 15:04:11(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 866

تشکرها: 4 بار
12 تشکر دریافتی در 9 ارسال

جوان آشفته حال‏
نماز صبح را رسول اكرم در مسجد با مردم خواند. هوا ديگر روشن شده بود و افراد كاملًا تميز داده مى‏شدند. در اين بين چشم رسول اكرم به جوانى افتاد كه حالش غيرعادى به نظر مى‏رسيد. سرش آزاد روى تنش نمى‏ايستاد و دائما به اين طرف و آن طرف حركت مى‏كرد. نگاهى به چهره جوان كرد، ديد رنگش زرد شده، چشمهايش در كاسه سر فرو رفته، اندامش باريك و لاغر شده است. از او پرسيد:
«در چه حالى؟».
- در حال يقينم يا رسول اللَّه!.
- هر يقينى آثارى دارد كه حقيقت آن را نشان مى‏دهد، علامت و اثر يقين تو چيست؟.
- يقين من همان است كه مرا قرين درد قرار داده، در شبها خواب را از چشم من گرفته است و روزها را من با تشنگى به پايان مى‏رسانم. ديگر از تمام دنيا و مافيها روگردانده و به آن سوى ديگر رو كرده‏ام. مثل اين است كه عرش پروردگار را در موقف حساب و همچنين حشر جميع خلائق را مى‏بينم. مثل اين است كه بهشتيان را در نعيم و دوزخيان را در عذاب اليم مشاهده مى‏كنم. مثل اين است كه صداى لهيب آتش جهنم همين الآن در گوشم طنين انداخته است.

رسول اكرم رو به مردم كرد و فرمود:
«اين بنده‏اى است كه خداوند قلب او را به نور ايمان روشن كرده است.».
بعد رو به آن جوان كرد و فرمود: «اين حالت نيكو را براى خود نگه‏دار.» جوان عرض كرد: «يا رسول اللَّه! دعا كن خداوند جهاد و شهادت در راه حق را نصيبم فرمايد.».
رسول اكرم دعا كرد. طولى نكشيد كه جهادى پيش آمد و آن جوان در آن جهاد شركت كرد. دهمين نفرى كه در آن جنگ شهيد شد همان جوان بود
مجموعه‏آثاراستادشهيدمطهرى ج‏18 303
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » راستان 6:جوان آشفته حال .....
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/033 ثانیه ایجاد شد.