ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » اساتید » سید هاشم حداد
سید هاشم حداد
نسرین
#1 ارسال شده : 1390 آبان ﺳﻪشنبه, 03 10:11:50(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 189

تشکرها: 20 بار
16 تشکر دریافتی در 12 ارسال

مرحوم  سید هاشم حداد

صدیق ارجمند مرحوم مطهّرى به بنده گفت: آیا ممكن است حضرت آقا - سید هاشم حداد - به من یك ساعتى وقت بدهند تا در خلوت و تنها با ایشان ملاقات داشته باشم؟! عرض كردم: اشكال ندارد. ایشان وقت می دهند، و مكان خلوت هم داریم! به حضرت آقا عرض كردم، فرمودند: مانعى ندارد؛ بیاید و هر سؤالى كه دلش میخواهد بكند.

در بالاى بام منزل اطاق كوچكى براى اثاثیه و لوازم بام معمولًا بنا مى‏كنند، حقیر مكان خلوت را آن اطاق قرار داده و ساعتى را آقا معین فرمودند براى فردا كه بیاید و ملاقات خصوصى داشته باشیم.

در موعد مقرّر مرحوم شهید مطهّرى آمدند، و ما با حضرت آقا آنها را به بام بردیم و براى آنكه احیاناً كسى به بام نرود حتّى از اطفال و افراد بى خبر از رفقا و دوستان، در وقت پائین آمدن درِ بام را از پشت قفل نمودم.

در اینجا مرحوم مطهّرى آنچه می خواهد از ایشان مى‏پرسد. سؤالهاى انباشته و كهنه و جواب داده نشده‏اى را كه چون ساعت به سر رسید و آقا پائین آمدند و مرحوم مطهّرى پشت سرشان بود، من دیدم مطهّرى بقدرى شاد و شاداب است كه آثار مسرّت از و جناتش پیداست.

آنچه میان ایشان و حضرت آقا به میان رفته بود، من نه از حضرت آقا پرسیدم و نه از آقاى مطهّرى، و تا این ساعت هم نمیدانم. ولى مرحوم مطهّرى هنگام خروج آهسته به حقیر گفتند: این سید حیات بخش است.

منبع : روح مجرد، ص:159 و ص: 160، نوشته علامه سید محمد حسین طهرانی

سلام دوستان وقتتون بخیر یکی از شخصیت هایی که شهید مطهری از محضر عرفانی ایشان استفاده کرده اند آیت الحق مرحوم سید هاشم حداد بوده اند و البته شخصیت مرحوم حداد در بخش شخصیت های سایت شهید مطهری بررسی شده است و نیم نگاهی به روابط استاد علامه شهید مطهری و شاگرد برجسته میرزا علی آقا قاضی شده است ولی از باب اینکه تصاویری از ایشان هم دراین بخش داشته باشیم تصاویری از مرحوم حداد رو به همه دوست داران معارف  الهی تقدیم می کنم:

فایلهای الصاق شده :
2.jpg (213kb) تعداد دانلود 2 بار.
3.jpg (227kb) تعداد دانلود 2 بار.
5.jpg (172kb) تعداد دانلود 2 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
اگر یادتان بود باران گرفت ***دعایی به حال بیابان کنید
نسرین
#2 ارسال شده : 1390 آبان ﺳﻪشنبه, 03 10:56:50(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 189

تشکرها: 20 بار
16 تشکر دریافتی در 12 ارسال

ادامه تصاویر

فایلهای الصاق شده :
6.jpg (229kb) تعداد دانلود 0 بار.
8.jpg (145kb) تعداد دانلود 0 بار.

You cannot view/download attachments. Try register.
اگر یادتان بود باران گرفت ***دعایی به حال بیابان کنید
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » گنجینه مطهر » اساتید » سید هاشم حداد
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/037 ثانیه ایجاد شد.