ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » تاریخ و سیره اهل بیت (ع) » سوار بر شیر
سوار بر شیر
نواندیش
#1 ارسال شده : 1389 مرداد جمعه, 22 05:04:40(UTC)

رتبه: عضو فعال

امتیازات: 384
مکان: اینجا

تشکرها: 1 بار
5 تشکر دریافتی در 4 ارسال
سلام
نمی دونم طرح این موضوع اصولا درست هست یا نه . چون اگر کسی همین موضوع رو از من می پرسید خودم می گفتم که طرح چنین مسائلی در معرض عموم به صلاح نیست اما خب ظاهرا اینجا یک انجمن علمی و فرهنگی هست که اگر اینجا مطرح نشه جا دیگه ای برای طرح نداره.
در بعضی نوشته ها در کتاب ها و سایت های مختلف عارفانه، داستان هایی می خوانیم از کرامت ها و اتفاقات عجیب غریب عرفا. مثلا توی سایت مرحوم آقای بهجت خودم خواندم که شخصی سوار بر شیر می شد و به کربلا می رفت!
دو تا مسئله است این گونه مسائلی که بیشتر شبیه به جک هست آیا واقعیت داره ؟ اگر خدا هم بخواد کسی را به صورت خاصی ببره کربلا ، سوار شیر نمی کنه مثلا سوار اسبی چیزی می کنه .
مسئله دوم اینه که بر فرض که واقعیت داشته باشه طرح این مسائل در معرض عام صحیحه ؟ بیشتر باعث می شه که دشمنان و کوته فکرانی شاید مثل خودم به اعتقادات و ارزش های شیعه ریشخند بزنند و به تمسخر بگیرند.
حزب الله
#2 ارسال شده : 1389 مرداد دوشنبه, 25 20:41:54(UTC)

امتیازات: 188

9 تشکر دریافتی در 8 ارسال
دوست عزیز من در رابطه با صحت یا عدم صحت مطلب درج شده کار ندارم گرچه امر محالی نیست و در دنیای امروز انسان شاهد کارهائی از بشر هست که گرچه متدین هم نیستند اما انسان را شگفت زده می کنند شما اگر سیرکهائی که گه گاهی در شبکه های تلوزیونی نشان می دهند مشاهد کنید می بینید که انسان بر اساس کارهای خود درنده ترین حیوانات را رام کرده تا جائی که به او دستور می دهد و حیوان نیز اطاعت می کند یا در همین سیرکها که برای سرگرمی مردم برپا می شود مشاهده می شود که شخصی سر یا دست خود را در دهان حیوان درنده فرو می برد بی آنکه حادثه ای برایش رخ دهد. در حالی که قدرت ایمان و روح انسان متدین خیلی قوی تر و برتر از این انسانهائیست که در سیرکها چنین حیواناتی را رام خود کرده اند ولی با این وجود من می خوام مطلب دیگری بگم و اون اینکه اگر انسان اندکی در دین همون کسانی که به واقعیت های دین ما ریشخند می زنند توجه کنه می بینه سرتاپای دینشون پر از مسائل خرافی ، خیالی و خنده داره که کیلومترها با واقعیات فاصله دارد همان ادیان و مذاهبی که یا بر اساس تفکر یک شخص به وجود آمده و پیروانی برای خودش به وجود آورده و یا دینی بوده که اصلش از طرف خدا بوده اما انسانهای کج رو با دستکاری احکام آن بر طبق امیال نفسانیشان آن را دچار تحریف نموده اند.
نواندیش
#3 ارسال شده : 1389 مرداد ﺳﻪشنبه, 26 13:29:34(UTC)

امتیازات: 384
مکان: اینجا

5 تشکر دریافتی در 4 ارسال
دقیقا صحبت همین جاست که مگر سیرک است که ان فرد با شیر به کربلا برود؟ طی الارض یا شبیه به این هم راهی است حالا چرا شیر سواری؟ نمی دونم شاید ما بی جنبه ایم و فلسفه اش رو درک نمی کنیم.
اما در مورد اینکه دیگران چه دین و خرافاتی دارند اصلا مهم نیست و حرف من نبود . سخن اینجاست که این مسائل باعث سبک شمردن دین و اعتقادات ما می شوند و طرح این مسائل حتی در سایت آقای بهجت مناسب نیست. دنیای اینترنت ، دهکده کوچکی است .
شیدا
#4 ارسال شده : 1389 مرداد ﺳﻪشنبه, 26 14:52:44(UTC)

امتیازات: 205
Woman
مکان: تهران

تشکرها: 29 بار
20 تشکر دریافتی در 18 ارسال
نواندیش نوشته است:
دقیقا صحبت همین جاست که مگر سیرک است که ان فرد با شیر به کربلا برود؟ طی الارض یا شبیه به این هم راهی است حالا چرا شیر سواری؟ نمی دونم شاید ما بی جنبه ایم و فلسفه اش رو درک نمی کنیم.
اما در مورد اینکه دیگران چه دین و خرافاتی دارند اصلا مهم نیست و حرف من نبود . سخن اینجاست که این مسائل باعث سبک شمردن دین و اعتقادات ما می شوند و طرح این مسائل حتی در سایت آقای بهجت مناسب نیست. دنیای اینترنت ، دهکده کوچکی است .

با سلام خدمت ن و ا ن د ی ش عزیز جناب بوعلی سینا در یکی از کتب خویش « فکر میکنم کتاب شفاء مبحث نفس » نقل می کند که شنیدم شخصی در بیابان زندگی میکند و دارای آثار و خواص عجیبی می باشد ؛ از جمله اینکه هیچ ماری او را نمی گزد و برای دیدن او بار سفر بستم ؛ وقتی به آنجا رسیدم او از دنیا رفته بود ولی از فرزند کوچک او مطلب عجیب تری دیدم ؛ دیدم که مارها از نفس و دم او دوری میکنند چرا کمه نفس او باعث مرگ مارها میشد !!!
جناب بوعلی با بیان اینکه نفس آدمی چه نیروها و قوایی دارد این مطلب را بیان نمودند.
باز در حدیث داریم که « عبدی اطعنی حتی اجعلک مثلی » که خداوند میفرماید : ای بنده من از من اطاعت کن تا تو را به مقامی برسانم که تو مثل من قرار بگیری و تمام عالم در دست قدرت تو قرار بگیرد ؛ این گونه امور از مسائلی است که جای هیچ شکی در آن ها نیست و از حد تواتر و شهرت هم فراتر رفته است .
نمونه آن در داستان هایی است که از انبیاء نقل شده است ؛ داستان عصای موسی ؛ داستان زنده کردن مردگان توسط حضرت عیسی و... که در قرآن ذکری از آن به میان آمده است

اما در مورد ارائه این مطالب در سایت ها و خبرهای به نظر من تا حدودی حق با شماست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان (2)
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » تاریخ و سیره اهل بیت (ع) » سوار بر شیر
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/063 ثانیه ایجاد شد.