ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » دستگاه آون چیست؟
دستگاه آون چیست؟
oven
#1 ارسال شده : 1399 دی پنجشنبه, 18 12:09:29(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/10/17(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3
مکان: ارومیه

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

آون آزمایشگاهی وسایل استاندارد موجود در خیلی از آزمایشگاه های تحقیقاتی، بالینی و قانونی میباشد . آون های موجود در گرانش (طبیعی)، مکانیکی (اجباری) و پمپ خلاء جهت برنامه های حرارت و خشک کردن ساده موجود میباشد . در راستای  آزمایشگاه هایی با یکنواختی درجه گرما ، ضروریات پایداری و دقت، آون های پروتکل مدرن جهت دسترسی به الزامات مورد احتیاج در دسترس میباشند . اجاق های آون جهت استفاده مثل خشک کردن، پخت، ضد عفونی کردن، پیش گرم نمودن و انکوباسیون استفاده می گردد . اجاق های کنسروی به صورت مجبوری از پنکه جهت دوران هوا در درون محفظه استفاده می نمایند . حرارت طبیعی به تغییرات دما داخل اجاق کمک می نماید ، برای انتقال گرما به نمونه ها.
آون های خورشیدی خلاء در یک مدت کوتاه هوا را درون اتاقک قرار می دهند که رطوبت را جذب می نماید و توسط پمپ خلاء آن بلافاصله بیرون می گردد . اجاق های خشک کردن خلاء جهت فعالیت خشک کردن باریک استفاده می گردد . در زمان انتخاب یک اجاق، برنامه ها، اندازه ها ، گنجایش و بودجه آزمایشگاه را در نظر بگیرید. به دنبال قابلیت هایی باشید که بیشترین حفاظت از نمونه و مصرف کننده را ضمانت می نمایند.آون آزمایشگاهی قادر است جهت انجام گستره فراوانی  از برنامه های استفاده ای ، و گستره وسیعی از قابلیتهای آن می تواند وسیع باشد.سایز آون آزمایشگاهی مورد توجه ویژه میباشد . حجم آون باید به سایز کافی جهت نیازهای محیطی نمونه هایی که گرمای  داده می شود کافی باشد و در شرایط ایده آل ، چندین نمونه باید تعویض گردند . سه گونه اساسی از آون های آزمایشگاهی وجود دارد. benchtop، کابینه، و راه رفتن در Benchtop ریزترین آون میباشد و بزرگترین راه رفتن میباشد .
داخل آزمایشگاه، آون ها وسیله های خیلی متفاوت میباشد و جهت گستره  فراوانی از استفاده  کاربد دارد . برنامه های استفاده عادی عبارتند از خنک سازی، که یک فعالیت میباشد که سبب بهبود پذیری و خوابیده در نمونه های فلزی می گردد . آون آزمایشگاهی نیز قابلیت دارد جهت از بین بردن حلال، ضد عفونی نمودن ، تبخیر، ترمیم پلیمر و پخت پلی آمید به کار گرفته شود.

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » دستگاه آون چیست؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/028 ثانیه ایجاد شد.