ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » پاسخ به سوالات در مورد تین کلاینت و زیرو کلاینت ها
پاسخ به سوالات در مورد تین کلاینت و زیرو کلاینت ها
arezu3
#1 ارسال شده : 1399 آذر ﺳﻪشنبه, 18 13:24:45(UTC)

رتبه: عضو

تاریخ عضویت: 1397/11/06(UTC)
ارسالها: 21
امتیازات: 63

تشکرها: 27 بار
24 تشکر دریافتی در 6 ارسال

آیا با استفاده از تین کلاینت در هزینه های خود صرفه جویی خواهیم کرد؟ 

به طور نسبی هزینه تین کلاینت خیلی پایین تر از کامپیوترهای شخصی بوده است که از دلایل آن می توان به عدم نیاز تین کلاینتها به ارتقا و سرویس و نگهداری آنها نام برد.

تین کلاینتها چه امکاناتی را در اختیار مدیریت کردن کاربران در اختیار می گذارد؟
دسترسی های دائم یا موقت را به صورت پویا و زنده به سادگی از طریق سرپرست شبکه حتی بدون نیاز به حرکت یا نیاز به دور شدن سرور در اختیار می گذ ارد علاوه برآن میتوانند با محدود کردن کاربر آنرا مجاب به استفاده از نرم افزار مورد نظر کنید به گونه ای که امکان دسترسی به اطلاعات ها و نرم افزار های دیگر را نداشته باشد.

درکل چه ارگانهایی امکان استفاده از تين كلاينتها را دارند؟
همه اداره جات ها، سازمانها و نهاد های اداری حتی کارخانه جاتهایی که پردازش های سنگینی از قبیل تری دی مکس، اتوکد، تری دی استدیو و یا حتی باز یهای سنگین سه بعدی انجام ندهند میتوانند از آنها استفاده کنند .

امکان استفاده چه نرم افزارهایی با تین کلاینت وجود دارد؟
فتوشاپ، اکسپلولر، دلفی، مدیا پلیر، لوتوس، مایکروسافت آفیس و نرم افزارهای خودکار اداری و صعنتی و در کل بسییاری از نرم افزارهای امروزی.
دلیل این که مصرف برق در تین کلاینت hp پایینتر است چیست؟

اگر به دنبال کاهش هزینه های خود هستید تین کلاینت به علت حداقل توان پردازشی و دارا نداشتن قطعه های مکانیکی و کم تر شدن مصرف انرژی این امکان را به شما خواهد داد.

کار کردن زیرو کلاینت به چه روشی است؟
ارسال دستورهای کاربر از شبکه به سرور و نمایش روی مانیتور روی سرورتوسط زیروکلاینت ها انجام پذیر است که این وظیفه اصلی آنها نیز محسوب میشود که دستورات کاربر توسط سرور انجام شده و نتیجه آن از طریق زیروکلاینت نمایش داده می شود.
محل قرار گیری زیروکلاینت ها در کجا است؟

پی سی های عادی به سوئیچ شبکه وصل می شوند، این امر برای زیروکلاینتها نیز بکار میرود که همین امر بیانگر این است که میتوان زیروکلاینت ها را در شبکه با پی سی خودتان جایگزین کنید.

آیا میتوان گفت که استفاده از تنظیمات زیرو کلاینت باعث کاهش ترافیک شبکه می شوند و این امر در مورد کاپیوترهای شخصی چگونه است؟

جواب این سوال بله هست زیرا وظیفه عمده زیو کلاینت ها انقال دستورات به سرور است که این انتقال به به پهنای باند کمی نیازمند است از این رو می تواند کم شدن ترافیک شبکه را باعث شود. اما در مورد کامپیوترهای شخصی در ابتدا می بایست کل آن را از سرور گرفته و بعد از آن اطلاعات را نمایش دهند.

زیروکلاینت برای استفاده ی چه قشری میتواند مناسبتر باشد؟
تا انجا که نیاز به پردازش هخای سنگین نباشد میتوان از زیرو کلاینت ها استفاده کرد به عنوان مثال کاربران اینترنت و یا بیمارستانها ویا بانک ها و غیره در کل برای کسانی که از کامپیوتر برای انتقال داده ها و یا کارهای اداری استفاده میکنند.

موارد غیر قابل استفاده از زیرو کلاینت ها کدام اند ؟
اگر جز کسانی هستید که زندگیتان با بازی های رایانه ای گره خورده یا از نقشه کشی و اتوکد و تری دی مکس استفاده میکنید زیرو کلاینت جایگزین خوبی برای شما نخواهد بود در کل هر چیزی که نیاز به پردازش سنگین داشته باشد. بهتر است مطلب تین کلاینت چیست و چه مزایایی در شبکه دارد؟ (بخش اول) را بخوانید.

آیا زیرو کلاینتها استهلاک دارند؟
خیردلیل اینکه هر از چند گاهی باید پی سی خود را سرویس کنید این است که قطهات مکانیکی در اثر سایش و حرکت خراب می شوند، به عنوان مثال گرد به وسیله ی فن ها به درون کامپیوتر کشیده شدهو باعث از بین رفتن آنها میشود. اما زیروکلاینت ها هیچ قطعه ی مکانیکی که دارای حرکت ندارند و تمامی قطعه های آن ها الکترونیکی است که احتمال خراب شدنشان یک در هزار است.

 

زندگی زیباست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » پاسخ به سوالات در مورد تین کلاینت و زیرو کلاینت ها
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/033 ثانیه ایجاد شد.