ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » کاربرد کاتالوگ در کجاست؟
کاربرد کاتالوگ در کجاست؟
yaldaa
#1 ارسال شده : 1399 مهر دوشنبه, 28 17:19:30(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/07/29(UTC)
ارسالها: 4
امتیازات: 2
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

کاتالوگ از جمله اقلام چاپی پر کاربرد در حوزه تبلیغات و بازاریابی است . بخش اعظمی از کسب‌وکارها برای معرفی تولیدات و سرویس ها خویش از کاتالوگ استعمال مینمایند . کاتالوگ‌ها ابزاری قوی برای توسعه و گسترش بازار , معرفی محصول ها و بازاریابی می باشند . هر چند کاربرد کاتالوگ مثل بقیه اقلام تبلیغاتی , نسبتا واضح و مشخص و معلوم است ; البته فهم و شعور جزئیات با اهمیت در رابطه کاربردهای آن , دوچندان اصلی به حیث می رسد . به دنبال این متن به بررسی کاربرد کاتالوگ پرداخته شده‌است .

معرفی کالا به وسیله کاتالوگ

 

ولی کاتالوگ برای معرفی سرویس ها هم کاربرد دارااست ; اگر چه به کارگیری از آن برای معرفی محصول ها , جذاب‌تر و مفیدتر به لحاظ میرسد . همینطور اعتنا به‌این نکته اضطراری است ; که کاتالوگ صرفا ابزار معرفی تولیدات و سرویس ها نیست . در حوزه تبلیغات چاپی , بروشور و تراکت هم با چنین هدفی ساخت می شوند ; گرچه به کار گیری از این مورد ها در جزئیات تفاوت‌هایی با یک‌دیگر دارا هستند .

 

اصلی‌ترین تفاوت کاتالوگ با بقیه ابزارهای معرفی جنس هم , تمرکز بیشتر آن بر تبلیغاتی بودن است . به همین جهت هم پباده سازی کاتالوگ تفاوت‌هایی کلیدی با بروشور و تراکت داراست . کاتالوگ‌ها از لحاظ محتوا خلاصه‌تر و محدود‌تر میباشند ; و به جای آن تصاویر بیشتر , زیباتر و با کیفیت‌تری را برای معرفی کالا ارائه مینمایند . در سود کاتالوگ یک جنس شیک‌تر , جذاب‌تر و خاص‌تر برای معرفی متاع است .

این ویژگی‌ها سبب ساز شده‌است که کاتالوگ ابزاری برای معرفی محصولاتی باشد , که اهمیت آن‌ها بیشتر در جزئیات پباده سازی ظاهری و صورت آنهاست ; و درج جزئیات فنی جنس در آن‌ها از اهمیت کمتری برخوردار‌است . مثلا معرفی اشکال جواهرات , ساعت‌های مچی , لباس‌های قانونی و تولیدها شبیه , با به کار گیری از کاتالوگ مضاعف دیدنی خواهد شد . اما این به آن شکل نیست که در کاتالوگ خبری از توضیحات متنی نیست ; البته به هر طرز کاتالوگ‌ها بر اساس تصاویر جالب و متن ها دوچندان کوتاه پباده سازی می شوند . به این ترتیب به‌طور دقیق‌تر می‌توان خاطرنشان کرد کاربرد کاتالوگ معرفی محصولاتی است ; که بیش تر از توضیحات متنی , نیازمند معرفی بصری میباشند .

 

همین مسئله سبب ساز می‌گردد که برای معرفی محصولی که دارنده جزئیات فنی بیشتری است ; به کار گیری از بروشور سفارش گردد . در واقع بروشور ابزار بهتری برای ارائه توضیحات متنی است .

بازاریابی بوسیله کاتالوگ

 

کاتالوگ‌ها میتوانند به‌خوبی مسئولیت بازاریابی حضوری مشتریان بالقوه را بر عهده بگیرند . در واقع بازاریابی را می‌توان جذاب‌ترین کاربرد کاتالوگ دانست . ولی کاربرد کاتالوگ تحت عنوان یک ابزار بازاریابی دارنده تفاوت‌هایی اساسی با بقیه اقلام چاپی و تبلیغاتی است . برای به کار گیری از کاتالوگ در مسیر تبلیغ هر کالایی , بایستی فرایند خاصی مورد اعتنا قرار گیرد . در فعالیت هم این روند مختلف است ; که کاربرد کاتالوگ را در بازاریابی معین میکند .

 

به‌طور معمول کاتالوگ‌ها تحت عنوان خط مقدم تبلیغات حضوری یک جنس برای مشتریان بالقوه کاربرد دارا هستند . برای مثال برای معرفی خودروهای یک شرکت به مشتریان حاضر در نمایندگی , در تراز اولیه کاتالوگ تولید ها ارائه می گردد . کاتالوگ تولید ها با پباده سازی جالب و گیرا , به معرفی کلی خودروها , صورت ظاهری و ویژگی‌های حیاتی آنان می پردازد .

 

درین سطح مشتری علاوه بر این که شناختی کلی نسبت به تولید ها شرکت پیدا می‌نماید ; با دقت به جذابیت پباده سازی کاتالوگ , به بررسی بیشتر یکی‌از تولید ها رغبت نشان می دهد . در‌پی این فرآیند , استعمال از بروشور برای معرفی ظریف و با جزئیات بدون نقص ویژگی‌های فنی هر اتومبیل , امداد مینماید تا مشتری بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل شود .

در پایان دقت بدین این داستان مضاعف اصلی است ; که کاتالوگ‌ها در صورت پباده سازی مطلوب , به کارگیری درست و ادغام با بقیه اقلام تبلیغاتی , حاذق به ارائه کاربردهای اثرگذار خویش خواهند بود . چراکه مهمترین اصل در تبلیغات , هماهنگی بی نقص اجزای مختلف کمپین تبلیغاتی با یک‌دیگر است . از سمت دیگر کیفیت و روش چاپ کاتالوگ هم دوچندان دارای اهمیت بوده و در ظاهر آن تاثیرگذار است .

 

منابع مرتبط: http://www.mortezamotaha....aspx?g=posts&t=6875

hani
#2 ارسال شده : 1399 آبان چهارشنبه, 07 16:40:30(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/08/07(UTC)
ارسالها: 5
امتیازات: 18
مکان: tehran

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

کاتالوگ بیشتر جا ها کاربرد داره دیگه الان دوست من یکی از کاراش پخش همین کاتالوگ هست تازه تو فکر خرید یک دنا پلاس با اون مشخصات فنی دنا پلاس هست، 

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » کاربرد کاتالوگ در کجاست؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/049 ثانیه ایجاد شد.