ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » چگونه گلاب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
چگونه گلاب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
setareh22
#1 ارسال شده : 1399 شهریور چهارشنبه, 19 16:23:37(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1399/05/19(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

امروزه تولید گلاب تقلبی بسیار زیاد شده است؛ زیرا می‌شود در زمان کوتاه‌تر و هزینه کم‌تر مقدار زیادی گلاب به دست آورد. ولی طبیعتا این گلاب کیفیت و خواص گلاب اصل را ندارد. در این مقاله می خواهیم متوجه شویم که گلاب تقلبی چیست و چگونه تولید می شود و چگونه می شود گلاب اصل را از گلاب تقلبی تشخیص داد.

گلاب تقلبی چیست؟

در تولید گلاب اصل، مقدار زیادی گل محمدی در دیگ های گلاب گیری ریخته شده و وارد فرآیند تقطیر می شود. بعد از این فرآیند که حدود 4 ساعت تولید می کشد، گلاب درجه یک به دست می آید. واضح است که تولید گلاب اصل، هم زمان بر است و هم در آن، به حجم زیادی گل محمدی چیده شده، نیاز است و همین باعث می شود که برخی افراد به فکر تولید گلاب تقلبی بیفتند.

در تولید گلاب تقلبی، افراد متقلب گل کمتری در دیگ می‌ریزند و در آخر به آن اسانس‌های تقلبی اضافه می‌کنند تا عطر و طعم گلاب درجه‌یک را پیدا کند و آن را به دست مشتری می‌دهند یا از مخلوط اسانس‌های مصنوعی با آب چیزی می‌سازند که عطر و بوی گلاب می‌دهد اما گلاب نیست.

چگونه گلاب اصل را از تقلبی تشخیص بدهیم؟

۱-خرید از مکان‌های معتبر

در کل گلاب کاشان از قدیم معروف بوده است؛ ولی لزوما تمامی گلاب هایی که در کاشان به فروش می رسد، خوب و باکیفیت نیستند و باید از مکان های شناخته شده و معتبر گلاب و عرقیات طبیعی تهیه کنید.

۲بررسی رنگ و شفافیت گلاب

گلاب اصل و باکیفیت شفاف و بی‌رنگ است و ناخالصی و رسوبی ندارد؛ بنابراین اگر ذرات معلقی درون گلاب دیدید به کیفیت آن شک کنید.

۳بررسی عطر و بوی گلاب

گلاب اصل کاشان عطر گل محمدی دارد ولی این عطر ملایم است. اگر گلابی که می‌خرید عطر تندی دارد به کیفیت آن شک کنید و بدانید الزاماً عطر زیاد و تند نشان‌دهنده‌ی کیفیت گلاب نیست چراکه این عطر تند می‌تواند ناشی از اسانس‌های تقلبی اضافه‌شده به گلاب باشد. برای تشخیص بهتر می‌توانید مقدار کمی از گلاب را درون ظرفی ریخته و آن را بو کنید.

۴ – بررسی طعم گلاب

مقداری از گلاب را بچشید. مزه گلاب اصل تلخ و گس است اما این تلخی اذیت کننده نیست و سریع از بین می‌رود. هر چه قدر گلاب سنگین‌تر باشد و میزان گل محمدی بیشتری برای تهیه آن استفاده شده باشد گلاب تلخ‌تر است. اما دقت کنید که مزه گلاب نباید به‌هیچ‌عنوان تند باشد و یا سر زبان را بسوزاند. گلابی که تقلبی باشد و اسانس داشته باشد سر زبان را می‌سوزاند.

۵ماندگاری کم عطر گلاب تقلبی در گذر زمان

گلابی که اصل و خالص باشد، ماندگاری بالایی دارد و یک سال بعد هم که در آن را باز کنید همچنان همان عطر و بوی قبل را دارد؛ اما گلاب‌های تقلبی که از اسانس در آن‌ها استفاده شده است بعد از مدتی عطر خود را از دست داده و مانند آب می‌شوند.

همان طوری که قبلا گفتیم مهم ترین چیزی که باید در خرید گلاب مدنظر قرار دهیم،خرید آن از مکان های معتبر است. مثلا یکی از این فروشگاه های معتبر درکام است که سعی می کند همیشه بهترین و پرمصرف‌ترین عرقیات گیاهی را برای فروش انتخاب کند، که همگی اصل و باکیفیت هستند و با ضمانت کیفیت به فروش می رسند. شما می توانید برای مشاهده گلاب اصل کاشان روی لینک کلیک کنید.

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » چگونه گلاب اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/081 ثانیه ایجاد شد.