ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » اهداف غرفه سازی ارزان نمایشگاهی چیست؟
اهداف غرفه سازی ارزان نمایشگاهی چیست؟
arezu3
#1 ارسال شده : 1398 اسفند ﺳﻪشنبه, 27 16:53:20(UTC)

رتبه: عضو

تاریخ عضویت: 1397/11/06(UTC)
ارسالها: 26
امتیازات: 78

تشکرها: 27 بار
24 تشکر دریافتی در 6 ارسال

 


هدف از ایجاد غرفه های نمایشگاهی چه می تواند باشد؟ این موضوع در سطح نمایشگاه های کشور در متن ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. لذا عواملی مانند بررسی هدف نمایشگاه ها و راه های دستیابی به آن باید بررسی شود زیرا مهم ترین اصل برای رسیدن به این مرحله موفقیت در زمینه های گوناگون هنری، اقتصادی و علمی است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اهداف گوناگون غرفه سازی و غرفه سازی ارزان آشنا شوید.
دلایل برگزاری نمایشگاه
یکی از دلایل عمده و اصلی برای غرفه سازی و ایجاد نمایشگاه های گوناگون در شهرهای مختلف سود کردن صاحبان نمایشگاه ها می باشد. این مسئله می تواند در حیطه های گوناگون غرفه سازی نمایان شود. هدف های بسیاری من جمله اقتصادی، هنری، فرهنگی و علمی در پشت پرده ی غرفه سازی ارزان و برگزاری نمایشگاه ها نهفته است.
نمایشگاه ها تاثیر مستقیمی بر مسائل اقتصادی کشورها دارند. گاهی اوقات این مسئله در بسیاری از کشورها به عنوان پایه و اساس اقتصاد کشور نامیده می شود. یکی از کشورهایی که با برگزاری نمایشگاه های بین المللی اقتصادی مدرن به دست آورده، آلمان می باشد. پس با برگزاری نمایشگاه ها ستون اقتصادی هر کشور مستحکم می گردد.
مراحل برگزاری نمایشگاه
نمایشگاه ها رویدادهای مهم و اساسی هر جامعه ای هستند که به طور معمول بازه ی زمانی 6-4 روزه دارند. برای تاثیرگذاری باید غرفه سازی در چارچوب مشخصی انجام شود. هرنمایشگاهی شامل سه مرحله می باشد که این مراحل اقدامات قبل، حین و بعد از نمایشگاه است.
قبل از شروع نمایشگاه باید چک لیستی تهیه شود تا ساختار کلی و تمام برنامه ریزی های غرفه سازی در آن نوشته شود. افراد ماموریت های گوناگونی در این پروسه دارند که بهتر است در همان چک لیست ذکر شود. برای غرفه سازی تهران و اجرای یک نمایشگاه موفق حداقل 8 ماه زمان پیش از شروع نمایشگاه لازم است.
در زمان برگزاری نمایشگاه نیز اقداماتی باید انجام شود. به عنوان مثال چندین ساعت زودتر از شروع نمایشگاه باید جوانب گوناگون بررسی شده و به مشکلات رسیدگی شود. پس از پایان روز اول باید برای روزهای بعد نمایشگاه آماده شود. این مسئله برای حفظ زحمات صاحب نمایشگاه ضروری است. همچنین در صورت عدم آماده سازی برای روز بعد دارندگان غرفه ی نمایشگاهی نیز دچار خسارت می شوند.
پس از اتمام نمایشگاه نیز مسائلی باید مورد بررسی قرار گیرد. نحوه ی غرفه سازی ارزان، عملکرد دارندگان غرفه های نمایشگاهی، تیم طراحی، میزان بازدید و ... همگی از اقدامات پس از نمایشگاه ها می باشد. مهم ترین کاری که در یک غرفه سازی موفق باید انجام شود، جذب مشتریان می باشد که اگر این اتفاق رخ ندهد عملا زحمت های غرفه داران بی نتیجه بوده است.
اهداف ایجاد غرفه نمایشگاهی
یکی از مکان های بسیار مهم که شرکت ها برای تبلیغ و فروش محصولات خود به طور مستقیم از آن استفاده می کنند، غرفه های نمایشگاهی هستند. با طراحی و ایجاد یک غرفه سازی اصولی می توانید جایگاه ثابتی در میان مشتریان خود پیدا کنید. پس از تثبیت جایگاه خود دیگر نگران فروش محصولات نباشید.
افراد مبتدی که تازه شروع به این کار کرده اند، می توانند با بررسی غرفه های دیگر نکات قوت و ضعف ان ها را پیدا کرده و از آن بیاموزند. افرادی که مهارت خوبی در این کارها دارند باید در غرفه های نمایشگاهی حضور داشته باشند که آن ها توسط تیم گزینش پیش از شروع نمایشگاه ها انتخاب خواهند شد.
از عوامل دیگری که می توان در غرفه سازی ارزان اشاره کرد برجسته سازی یا برندینگ شرکت و محصولات آن می باشد. بدین وسیله مشتریان با برند شما آشنا خواهند شد. از مهم ترین اهدافی که مربوط به غرفه های نمایشگاهی است فروش بی واسطه می باشد.منبع: غرفه سازی

 

زندگی زیباست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » اهداف غرفه سازی ارزان نمایشگاهی چیست؟
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/040 ثانیه ایجاد شد.