ورود به عنوان میهمان جستجو | عناوین فعال | ورود | ثبت نام

انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » تاریخچه چاپ در جهان و ایران
تاریخچه چاپ در جهان و ایران
baran
#1 ارسال شده : 1397 مهر یکشنبه, 29 14:58:56(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/07/29(UTC)
ارسالها: 2
امتیازات: 78-

تشکرها: 38 بار
24 تشکر دریافتی در 8 ارسال

     اختراع فن چاپ درحقیقت به قرن ها پیش از گوتنبرگ، که نامش به عنوان مخترع چاپ در تاریخ به ثبت رسیده است، برمی گردد. آسوریان چند هزار سال قبل از میلاد بر خشت هایی از گل*رس مهر می*زدند.

استعمال حروف قابل انتقال نیز میان سال*ها ی 1051 و 1058 در چین آغاز شد. مخترع این حروف فردی به نام پی*شنگ بود و حروف هم از گل*رس ساخته می*شد. حروف دستی و حروف قلعی که پس از آنها به کارآمد، هیچ یک رواجی نیافت، بر عکس حروف چوبی متداول شد. تا این*که در سال 1440، گوتنبرگ ظاهرا بدون اطلاع از کار چینی*ها، حروف قابل انتقال را اختراع کرد و برای هر یک از حروف الفبا یک حرف جداگانه به کار برد. حروف متحرک را چینی*ها اختراع کردند، ولی گوتنبرگ که حرفه اش زرگری بود، آلیاژ مناسب برای ریخته گری حروف را از سرب و آنتی موآن به دست آورد و سپس نسبت هر یک از این دو فلز را به گونه ای انتخاب کرد که حروف بیش از حد سخت و نرم نباشند. وی برای مرکب چاپ هم فرمول مناسبی یافت و خلاصه با رفع موانع و حل مشکلات عمل چاپ را میسر و اجرایی کرد. تقریبا 20 سال پس از نخستین تلاش ها ی گوتنبرگ در امر چاپ ،این صنعت با استفاده از سطوح برجسته در ونیز، فلورانس، پاریس و لیون در حدی مختصر و محدود رواج یافت. اما دستگاه چاپ گوتنبرگ، به علت هزینه ها ی بسیار زیاد فقط برای ثروتمندان قابل دسترسی بود و به همین دلیل تا مدت ها ی طولانی استقبال چندانی از آن نشد. 300 سال پس از اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ، نمایشنامه نویسی آلمانی به نام آلوئیس زنه فلدر، چاپ سنگی یا لیتو گرافی را درسال 1796 میلادی اختراع کرد.

هر سنگی که متن یا تصویر با این روش روی آن نقش می بست ، برای چاپ حدود 750 نسخه عملکرد مطلوب داشت و پس از آن نقش روی سنگ قابل چاپ نبود.

اگر چه درباره شروع چاپ سنگی در ایران روایات متعددی وجود دارد، به نظر می رسد چاپ سنگی را برای نخستین بار میرزا صالح شیرازی در تبریز راه اندازی کرد. میرزا صالح که از سوی دولت ایران برای فراگیری هنرهای جدید به اروپا رفته بود، در بازگشت یک دستگاه چاپ سنگی با خود به تبریز آورد که آن را در سال 1250 قمری راه انداخت.

چاپخانه سنگی طی مدت کوتاهی در تهران و بعد اصفهان و سپس سایر شهرهای ایران تاسیس شد و بیش از 50 سال تنها روش چاپ در ایران بود و تا اواخر دوره قاجار ، هر چه در ایران چاپ می شد، به روش چاپ سنگی بود. البته هشت سال قبل از ورود چاپ سنگی به ایران چاپ سربی نیز راه اندازی شده بود، ولی به علت هزینه و زحمت زیاد آن ، پس از ورود چاپ سنگی ، کنار گذاشته شد و بعدها در اواخر دوره قاجار دوباره حروف سربی و استفاده از آن رایج گردید.

طریقه چاپ سربی روش نسبتا ساده ای بود : کاغذ روی صفحه ای متشکل از حروف برجسته سربی و آغشته به مرکب فشرده می شد و بر اثر فشار، حروف بر صفحه کاغذ نقش می بست. حروفچینی روزنامه نیز نخست به صورت دستی انجام می گرفت، ولی بعدها این کار با دستگاه ها یی که معمول ترین آنها «لاینو تایپ» بود، صورت پذیرفت. دستگاه حروفچینی خودکاری لاینوتایپ در سال 1886 میلادی ساخته شد. و بدین ترتیب سرعت چاپ به تدریج فزونی یافت. پیشرفت فناوری کم کم باعث شد دستگاه حروفچینی سربی از دور خارج شود و جای خود را به دستگاه الکترونیکی بدهد.منبع:چاپخانه

 

با تشکر
3 کاربر از baran013 برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
kazari در تاریخ 1397/07/29(UTC), tasnimpor در تاریخ 1397/07/29(UTC), zahra در تاریخ 1397/07/29(UTC)
yaldaa
#2 ارسال شده : 1397 مهر یکشنبه, 29 17:35:08(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/07/29(UTC)
ارسالها: 1
امتیازات: 3
مکان: تهران

تشکرها: 0 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

ممنون بابت مطلب خوبتون منم یه مطلب در زمینه تاریخچه چاپ دارم براتون میزارم استفاده کنید 

تاریخچه چاپ دیجیتال نسبت به چاپ از قدمت کمتری برخوردار است یعنی درست زمانی که یوهانس گوتنبرگ، بازرگان آلمانی مطبوعاتی را ایجاد کرد که به واسطه آن تولید انبوه کتاب آغاز شد.

اولین چاپ های دیجیتال در اوایل دهه 1990 به بازار عرضه شدند. چاپ دیجیتال هر تصویر را مجموعه ای پیچیده از اعداد و فرمول های ریاضی در نظر میگیرد.

این تصاویر بعنوان یک ماتریس نقطه ای به نام پیکسل ذخیره می شوند، که به این فرآیند دیجیتال کردن گفته میشود.

در مرحله بعد تصاویر دیجیتالی شده برای کنترل رسوب جوهر، تونر یا قرار گرفتن در معرض انرژی الکترومغناطیسی برای تولید داده ها استفاده می شوند.

چاپ دیجیتال از یک سیستم مدیریت رنگ استفاده میکند که تصاویر را به همان میزان کیفیتی که دیده میشوند چاپ میکند.

اولین چاپ دیجیتال رنگی در جهان به نام "مجله ایندیگو" در سال 1993 شکل گرفت که یک شبه باعث تغییر در دنیای چاپ شد و مشتریان توانستند چاپی سریع، شخصی و با کیفیت بالا را از طریق اینترنت انتخاب کنند.نام دستگاه چاپ فشاری(printing press) ازشرکت "بنی لاندا" که در سال 1977 برای ایجاد سریعترین دستگاه فتوکپی در جهان تاسیس شده بود، گرفته شده است.

لاندا بعدها کشف کرد که جوهری که برای فتوکپی استفاده میشود جوهر چاپ دیجیتالی نامیده می شود که می تواند در چاپگرها مورد استفاده قرار گیرد.

جوهر چاپ دیجیتال از ذرات رنگی کوچک معلق در روغن مرسوم به نام ایزوپار استفاده می کند که می تواند توسط یک دیفرانسیل ولتاژ جذب یا دفع شود. جوهر یک لایه پلاستیکی نازک و صاف بر روی سطح کاغذ ایجاد می کند.

از زمان آغاز اولین چاپ دیجیتال، بازار همچنان به طور گسترده رشد داشته است و در سال 2010، بازار چاپ دیجیتال به ارزش 85.2 میلیارد دلار معادل بیش از 225 میلیارد نسخه چاپی داشته است و پیش بینی می شود که 18 درصد از کل چاپ ها در سال 2016 بوده است و این رشد چشمگیر در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت .

چاپ دیجیتال در همه جا در آینده خواهد بود. چاپ دیجیتال فقط برای چاپ تجاری استفاده نخواهد شد؛ برای چاپ و بسته بندی نیز استفاده می شود.

مطبوعات دیجیتال پس از بازار بسته بندی توسعه خواهند یافت و شخصی سازی بسته بندی در آینده بزرگ خواهد بود.

چاپ دیجیتال به هر دو کاربر در خانه و محل کسب و کار اجازه می دهد برای چاپ دیجیتال تصاویر از سیستم های کامپیوتری دسکتاپ استفاده کنند. استفاده آسان و کیفیت بهبود یافته چاپ دیجیتال را محبوب ساخته است.

در طول بیست سال گذشته، چاپگر دیجیتال بهبود یافته و تعداد و نوع جوهر پشتیبانی، جایگزین چاپ عکاسی رنگ نقره ای هالید گسترش یافته است.

در آینده، اطمینان از پایداری نسخه های تولید شده باید چاپ دیجیتال را جالب تر کند.

مطبوعات دیجیتالی نیز سریعتر تبدیل می شوند و برای رسیدگی به انواع چاپ بیشتر طراحی می شوند.

منبع: خانه طراحان سام

bitaa12
#3 ارسال شده : 1397 آبان دوشنبه, 28 11:10:47(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/08/28(UTC)
ارسالها: 4
امتیازات: 15
مکان: تهران

تشکرها: 3 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسال

    معمولا تراکت ها به صورت تک برگی مورد استفاده قرار می گیرند که با توجه به این موضوع ممکن است تراکت مورد نظر به صورت یک رو یا دو رو چاپ شود. در چاپ بروشور نیزممکن است از یک یا چند لت استفاده شود که بسته به نوع هدف مجموعه یا نوع طراحی قابل تغییر است. بروشور نیز مانند تراکت ممکن است به صورت یک رو چاپ شود، اما در صورتی که تراکت به صورت چند لتی طراحی شود، قطعا به صورت دو رو چاپ خواهد شد. در بروشورهای چندلتی نوع صحافی به صورتی است که روی بروشور چند خط تا ایجاد می شود و بدین ترتیب صفحات بروشور به صورت آکاردئونی یا تو در تو قرار می گیرند.

در چاپ تراکت به دلیل کوچک بودن سایز کاغذ چاپی، برخی از محصولات یا خدمات مهم و خاص جهت معرفی نوع فعالیت شرکت مورد استفاده قرار می گیرد، بدین ترتیب بهترین سایزهای کاغذ در تراکت، کاغذهای A3، A4، A5 و A6 می باشد. اما جهت چاپ بروشور با توجه به نوع فعالیت شرکت، از کوچکترین سایزهای کاغذ تا بزرگترین سایزها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به سایزهای کاغذ مورد استفاده جهت چاپ بروشور تعداد لت می تواند متفاوت باشد و بدیهی است که هرچه تعداد خدمات یا محصولات ما بیشتر باشد، سایز کاعذ مورد نیاز و تعداد لت بروشور نیز افزایش خواهد یافت. در صورتی که قصد طراحی یک بروشور را دارید و اطلاعاتی راجع به بهترین سایز طراحی و تعداد لت ندارید می توانید با واحد فروش چاپخانه نقش هنر تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره های رایگان ما استفاده نمایید.

به دلیل استفاده از رنگ در بروشورها بهترین جنس کاغد جهت چاپ یک بروشور زیبا و با کیفیت، پیشنهاد می شود از کاغذ گلاسه با گرماژ دلخواه خود استفاده نمایید. کاغذ گلاسه در گرماژ 100، 135، 150، 200، 250 و 300 گرم دسته بندی و عرضه می شوند و بدیهی است هرچه گرماژ کاغذ بالاتر باشد هزینه و کیفیت بروشور درخواستی افزایش خواهد یافت. در چاپ تراکت نیز می توان از کاغذ گلاسه با گرماژ پایین استفاده نمود و یا برای کاهش هزینه از کاغذ تحریر با گراماژ 70 یا 80 گرم استفاده کرد.

سایزهای استاندار کاغذ جهت طراحی و چاپ بروشور عبارتند از:

سایز A3، A4 و A5 با یک یا دو خط تا.
سایز 21x68 سانتی متر که می تواند دارای 3 خط تا باشد (به این نوع بروشور با این سایز اصطلاحا بروشور 3 لتی وزیری گفته می شود).
سایز 29.7x63 سانتی متر همراه با دو خط تا (به این نوع بروشور اصطلاحا بروشور 3 لتی A4گفته می شود).
جهت زیبایی هرچه بیشتر بروشور خود پیشنهاد می شود در چاپخانه از کاغذهای گلاسه ضخیم استفاده نمایید. علاوه بر این می توان از روکش سلفون مات یا براق، یو وی و یو وی موضعی استفاده کرد. در صورتی که قصد استفاده از یو وی روی بروشور خود داشته باشید نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که، سلفون مورد نظر جهت روکش کردن بروشور حتما باید از نوع مات باشد. این موضوع باعث می شود قسمت هایی که یو وی روی آن خورده است به خوبی نمایش داده شوند. اما اگر قصد استفاده از یو وی روی بروشور خود دارید و کاغذ مورد نظر شما جهت چاپ بروشور از نوع گلاسه است، نیازی به روکش سلفون مات نیست چراکه یو وی موضعی روی کاغذ گلاسه به خوبی مشخص و نمایان می شود.

نکته حایز اهمیت دیگری که در چاپ بروشور بهتر است به آن توجه داشته باشید، رعایت نکات طراحی است. در زمان طراحی بروشور خود برای اطمینان بیشتر در مورد قرار نگرفتن محتوا روی خط های تا پیشنهاد می شود حتما چیدمان محتوا به صورتی باشد که به اندازه ی 5 میلی متر تا یک سانتی متر از حاشیه های کاغذ و خط تا، فاصله وجود داشته باشد.

تعداد تیراژ چاپ تراکت و بروشور به صورت افست حداقل 500 برگ می باشد و حداکثری برای آن وجود ندارد. در بروشورهایی که سایز کاغذ بزرگ است امکان چاپ به روش افست با تیراژ کمتر از 500 برگ نیز وجود دارد. نکته ی بعدی در مورد قیمت چاپ بروشور وجود دارد این است که هرچه تیراژ چاپ بروشور بالا تر باشد به همان میزان قیمت واحد چاپ هر بروشور به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع در وحله ی اول به نفع مشتری است.منبع:چاپخانه        

 

bitaa12
#4 ارسال شده : 1397 آبان دوشنبه, 28 11:12:37(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/08/28(UTC)
ارسالها: 4
امتیازات: 15
مکان: تهران

تشکرها: 3 بار
0 تشکر دریافتی در 0 ارسالمسلما شما هم این روزها زیاد چاپ صنعتی را می شنوید! همانطور که می دانید با پیشرفت علم و تکنولوژی و حضور فناوری های جدید، صنعت چاپ هم دستخوش تغییرات بزرگی شده است و روز به روز درحال گسترش و وسیع شدن می باشد. لازم است بدانید: روش های متنوع و مختلفی در صنعت چاپ وجود دارد که هریک برای کاری، کاربرد داشته و مورد استقاده قرار می گیرد. در واقع چاپ صنعتی برای تمامی کارهای تبلیغاتی، جلد مجلات و کتاب ها به کار رفته و رتبه خوبی هم در این زمینه ها به خودش اختصاص داده است. در واقع چاپ به فرایندی گفته می شود که صرفا نقش تبلیغاتی نداشته و به منظور زیباتر شدن محصولات به کار گرفته می شود و عملکرد یک محصول را ارتقاء می دهد. از این رو چاپ تنها پروسه و یا فرآیندی است که هنوز نتوانسته جایگزینی پیدا کند و امروزه در سطح شهر چاپخانه ها و مراکز بیشماری را در زمینه چاپ فوری و چاپ خواهید دید. از این رو ما در این مطلب قصد داریم شما را با چاپ صنعتی، انواع چاپ صنعتی و همچنین معرفی یکی از بهترین چاپخانه های تهران آشنا کنیم.


چاپخانه

چاپ صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

چاپ صنعتی به معنای استفاده از فناوری های چاپ در فرایند چاپ است و در بسیاری از کارهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت: چاپ صنعتی همچون چاپ دیجیتال در موارد متعددی کاربرد داشته و نقش پررنگی را در این صنعت ایفا می کند. چاپ صنعتی برای تولید انواع کتاب ها و مجلات با تیتراژهای بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا شما نیز نمونه های بسیار زیادی از چاپ صنعتی را در اطراف خود دیده اید، چرا که این نوع چاپ کاغذی نیستند و بر روی کالاهایی همچون: یخچال، کلیدهای داخل خودرو، خودکارهای تبلیغاتی، لوازم آرایشی بهداشتی مانند ادکلن*ها و همچنین گوشی های موبایل چاپ می شوند.

این نمونه ها به گونه*ای هستند که از چاپ صنعتی استفاده می کنند. چاپ صنعتی در
چاپخانه بسیار با دقت و ظرافت انجام می شود و مخاطبان خاص خودش را دارد و به عنوان یکی از بهترین نوع چاپ شناخته شده است. می توانید برای اینکه نمونه ای از چاپ صنعتی را ملاحظه کنید، به خودکار تبلیغاتی که در منزل و یا محیط کار دارید، بنگرید! اگر دقت کنید خواهید دید که چاپ روی کارهای تبلیغاتی همچون خودکار، از نوع چاپ کاغذی نیست و بر روی خود خودکار چاپ شده است. چاپ صنعتی نیز در واقع چاپی است که هدف آن، انتقال یک پیام تبلیغاتی نیست، بلکه به عنوان تزئین یک محصول به کار می رود و شیک و خاص است.
کاربردهای چاپ صنعتی:

امروزه چاپ صنعتی به دلایل کاربردهایی که دارد، توانسته مخاطبان خودش را پیدا کند و در زمینه های مختلف چاپی به کار رود. از این رو، چاپ بر روی محصولات الکترونیکی، انواع بسته بندی*های شخصی، چاپ های تزئینی مانند: چاپ بر روی شیشه، چاپ بر روی چوپ و یا فلز و دیگر محصولاتی که نیازمند چاپ های اختصاصی باشند، از جمله کارهایی هستند که به چاپ صنعتی ارتباط پیدا می کنند. همچنین جالب است بدانید: یکی از خصوصیات بارز چاپ صنعتی، ایسنت که امکان چاپ سه بعدی بر روی بسته بندی ها را نیز فراهم می کند که فوق العاده خواهد بود و بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.
از چاپ صنعتی در کجاها استفاده می شود؟

لوازم و صنایع الکترونیکی همچون: کامپیوترها، محافظ ها، کنترل تلویزیون، کلیدهای کیبورد، کیس کامپیوتر و دیگر صنایع الکترونیک.
لوازم آرایشی بهداشتی همچون: ادکلن*ها، کرم پودر، ظرف*هایی که برای نگهداری دارو مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین جعبه*های کمک های اولیه.
تمامی لوازم خانگی از شیرآلات گرفته تا پنل*های ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، مایکروفر و اجاق گاز.
قوطی های حبوبات و بطری های آب.
لوازم و قطعات خودرو، همانند شمع ها، کلیدها، روکش خازن و انواع وایرها

انواع چاپ صنعتی:

چاپ صنعتی در انواع چاپ دیجیتال، چاپ تامپو، چاپ سیلک، چاپ افست، چاپ فلکسو و چاپ سیلک اسکرین تقسیم می شود که مسلما شما با این چاپ ها به نوعی آشنایی دارید. به عنوان مثال برای چاپ کارت ویزیت و چاپ افست از چاپ افست استفاده می کنند و یا برای چاپ عکس از چاپ سیلک بهره مند می شوند. همچنین شما می توانید برای چاپ تمامی کارهای تبلیغاتی و چاپ فوری، تمامی کارهایتان را به چاپخانه نقش هنر بسپارید.

 

maral013
#5 ارسال شده : 1397 آذر دوشنبه, 26 12:53:02(UTC)

رتبه: تازه وارد

تاریخ عضویت: 1397/09/26(UTC)
ارسالها: 5
امتیازات: 18
مکان: تهران

تشکرها: 1 بار
20 تشکر دریافتی در 5 ارسال

      مسلما با بروشورهای تبلیغاتی آشنا دارید و با تعدادی از آنها در داروخانه ها و یا مراکز خدماتی برخورد کرده اید! بروشور یکی از مهمترین آیتم ها در بازاریابی است و تاثیر ممتازی در برندسازی شرکت شما دارد. امروزه چاپ بروشور توسط شرکت های زیادی مورد استقبال قرار گرفته است و افراد نسبت به آن اشتیاق نشان می دهند. شاید دلیلش هم بازخورد همه جانبه از طرف مشتریان می باشد که نسبت به بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی علاقه نشان داده و مورد استفاده قرار می دهند. برای اینکه با بروشور، چاپ بروشور و مزایای استفاده از بروشور آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بروشور چیست؟

تصور کنید یک شرکت تجاری دارید و محصولات خاص، مدرن و فوق العاده کاربردی را تولید و در اختیار مشتریانتان قرار می دهید، قطعا برای معرفی محصولات شرکت بایستی به فکر یک روش خاص و کاربردی باشید تا محصولات شما را به درستی معرفی کند و یک تبلیغ مدرن و مناسب برای برند تجاری شما باشد.

قطعا بروشور یک گزینه تبلیغاتی ایده آل برای شرکت و محصولات شماست. به این ترتیب برای هریک از محصولات خود می توانید یک بروشور طراحی و چاپ کنید! به عنوان مثال: یکی از محصولات شما کرم ضد آفتاب است! این کرم دارای مشخصات اصلی، نحوه استفاده، توصیه هایی که به هنگام استفاده بایستی مورد توجه قرار گیرد، انواع کرم بر اساس تنوع پوست مصرف کننده، قیمت و همچنین نام برند تجاری شما می باشد که بایستی به دقت و ظرافت در بروشور درج شود.

همچنین در بروشورهای تبلیغاتی عکس هایی از محصول هم با کیفیت بالا درج می شود که بینهایت در تصمیم گیری مشتری تاثیرگذار است. این تنها یکی از محصولات شرکت بود، شاید محصول بعدی شامپوی جدیدی باشد که تولید کرده اید و یا هر نوع محصول دیگر! فقط کافیست محصول موردنظرتان را با مشخصات دقیق و کامل در بروشور درج کنید تا مصرف کننده بتواند با آگاهی کامل این محصول را خریداری کنید.

هدف بروشور تبلیغاتی چیست؟

در واقع هدف بروشور تبلیغاتی اطلاع رساندن به مشتری است تا بتواند به شیوه ای درست از محصول شما استفاده نماید! به بیان ساده تر، بروشور، یک مجموعه اطلاعات درست با تمام جزئیاتی است که برای مصرف کننده مهم و لازم است. از این رو می تواند درست و حسابی روی نمودار فروش شرکت شما تاثیر مثبت بگذارد.

چاپ بروشور در کدام چاپخانه؟

قطعا برای چاپ تمامی کارهای تبلیغاتی از چاپ کارت ویزیت گرفته تا چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور، نیاز به یک
چاپخانه معتبر و حرفه ای داریم و چه چاپخانه ای بهتر از چاپخانه نقش هنر! شما با خیالی آسوده می توانید کارهای چاپی خود را به این مرکز چاپ سپرده و تحویل به موقع و کیفیت را تجربه کنید.

مزایای استفاده از بروشور تبلیغاتی

بروشورها از حجم کمتری برخوردار هستند و غالبا در دو الی سه لت طراحی و چاپ می شوند از این رو مشتری به راحتی تمامی اطلاعات را خوانده و از آن استفاده می کند.
اگر بروشور از یک طراحی خوبی برخوردار باشد می تواند جلوه بی نظیری به کار بدهد و مشتریان بسیار را به سمت کسب و کار شما بکشاند.
یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی محسوب می شود و می تواند محصولات شما را به خوبی معرفی و تبلیغ کند.

نکات مهم در طراحی بروشور

طراحی بروشور همانند چاپ بروشور از اهمیت بالایی برخوردار است! انتخاب درست رنگ ها بر اساس شناخت علمی رنگ و روانشناسی رنگ ها در طراحی، انتخاب درست فونت و سایز نوشته هایی که قرار است در بروشور درج شود بایستی دقت کافی شود. همچنین لازم است بدانید: تصاویری که در بروشور درج میکنید نقش مهمی در بازخورد شما دارد، از این رو تصاویر با کیفیتی را انتخاب کنید، انتخاب متن هم بینهایت مهم و ضروری است! از متن های حاشیه ای و بدرد نخور اجتناب کنید و متن هایی را درج کنید که برای مصرف کننده مهم باشد و بتواند از آن استفاده نماید.

در واقع بروشور برای استفاده مصرف کننده طراحی می شود و بایستی اطلاعاتی را برایش انتخاب کنید که به راحتی بتواند از محصول استفاده نماید. همچنین جالب است بدانید: رنگ های شاد، خاص و متناسب با طراحی بروشورها در نظر گرفته شده اند. از این رو سعی کنید در انتخاب رنگ هایتان نهایت دقت را به خرج دهید تا زیباترین بروشور را طراحی کنید.

4 کاربر از maral013 برای ارسال مفیدش تشکر کرده اند.
tasnimpor در تاریخ 1397/09/26(UTC), zahra در تاریخ 1397/09/26(UTC), kazari در تاریخ 1397/09/26(UTC), baran در تاریخ 1397/09/26(UTC)
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
میهمان
انجمن علمی فرهنگی پایگاه استاد شهید مرتضی مطهری » » مناظرات و مباحثات آزاد » تاریخچه چاپ در جهان و ایران
جهش به انجمن  
شما مجاز به ارسال مطلب در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این انجمن نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این انجمن نمی باشید.

Silver Theme Created by CRCIS (پایگاه شهید مرتضی مطهری)
با استفاده از YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0/101 ثانیه ایجاد شد.